“П’ять пляшок шампанського”. Стали відомі подробиці хабарної справи франківського судді

Автор: Турій Роман

24 Сер, 2018 10:07

“П’ять пляшок шампанського”. Стали відомі подробиці хабарної справи франківського судді

Суддя Господарського суду Івано-Франківської області Володимир Булка, якого детективи НАБУ викрили на одержанні неправомірної вигоди в 5000 євро, вимагав хабар з голови правління компанії-банкрута за рішення про продовження обов’язків арбітражного керуючого.

Про це йдеться в рішенні Солом’янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Зазначається, що Госпсуд Івано-Франківської області з 6 червня 2016 року розглядає справу про банкрутство ПАТ «Живиця» за заявою Долинської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області. Зазначена справа була передана на розгляд судді Булки в результаті автоматичного розподілу. Головою правління ПАТ «Живиця» з 2002 року є Олександр Аніськовцев. Розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Євгена Фесенка.

Надалі в березні 2018 року на мобільний телефон Аніськовцева подзвонив суддя Булка з пропозицією зустрітися для обговорення обставин розгляду ним справи про банкрутство його компанії. На вказану зустріч глава правління ПАТ «Живиця» погодився.

Під час зустрічі крім Аніськовцева і судді був присутній знайомий Булки. В ході розмови суддя запропонував замінити своєю постановою арбітражного керуючого ПАТ «Живиця» на іншого, з яким у них з ділові відносини. Метою такої дії Булка назвав реалізацію в процесі ліквідації майна ПАТ «Живиця» на біржі, яку контролює його знайомий і на комісії від продажу майна підприємства отримати для себе та інших матеріальну вигоду.

На вказану пропозицію Аніськовцев повідомив, що його цілком влаштовує виконання Фесенком обов’язків розпорядника майна ПАТ «Живиця» і він не хоче замінювати його. Своєю чергою суддя Булка відповів, що якщо арбітражний керуючий Фесенко хоче залишитися, то він повинен зустрітися з ним. Також під час розмови Булка сказав, що готовий залишити Фесенка керуючим за умови надання їм неправомірної вигоди у вигляді грошових коштів.

Після цього, 4 червня Аніськовцев попередньо зателефонувавши Булці і домовився з ним про зустріч з метою обговорення обставин розгляду справи. Того ж дня вони зустрілися в кафе в Івано-Франківську і під час розмови керівник фірми запитав Булку чи можна залишити Фесенка арбітражним керуючим, оскільки той є висококваліфікованим фахівцем.

У відповідь Булка заявив, що він може ухвалити рішення про продовження терміну повноважень Фесенка за умови надання йому неправомірної вигоди в розмірі «п’яти пляшок шампанського» і сказав, що Аніськовцев може ще тиждень подумати.

Після того, 30 липня в більярдному клубі під час зустрічі між головою правління ПАТ «Живиця» і суддею Булкою, останній підтвердив свої наміри отримати неправомірну вигоду, чітко визначивши розмір неправомірної вигоди у вигляді 5000 євро. 2 серпня в тому ж більярдному клубі під час чергової зустрічі суддя отримав від Аніськовцева частину раніше обумовленого хабара в 2000 євро. Після отримання грошей Булка зазначив, що решту в сумі 3000 євро необхідно надати до кінця 7 серпня.

На виконання попередньої домовленості 7 серпня вони знову зустрілися в тому ж більярдному клубі. В ході цієї зустрічі Булка отримав другу частину вказаної суми в розмірі 3000 євро. Того ж дня, суддя був затриманий працівниками правоохоронних органів, де під час особистого обшуку в лівій кишені його штанів було виявлено 3000 євро, отриманих від Аніськовцева.

Як відомо, Вища рада правосуддя відсторонила суддю Булку від правосуддя. Також ВРП надала згоду на взяття його під варту, однак суд відмовив детективам НАБУ і прокурорам САП в обранні будь-якого запобіжного заходу. На думку судді, Булка не набув статусу підозрюваного у встановленому законом порядку, попри те, що підозру йому особисто підписав генеральний прокурор Юрій Луценко, а вручив прокурор САП за дорученням першого.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry