“Палії сухої трави можуть спричинити аварійні знеструмлення”, – Прикарпаттяобленерго

Автор: Андрій Макітра

13 Sep, 2023 16:06

Поділитись публікацією
“Палії сухої трави можуть спричинити аварійні знеструмлення”, – Прикарпаттяобленерго

Прикарпатські енергетики застерігають, що спалення сухостою шкодить не лише природі та здоров’ю людей. Якщо виникне пожежа поблизу електроліній чи інших енергооб’єктів, можливі тривалі аварійні знеструмлення.

Про це пише “Галка” з посиланням на сторінку “Прикарпаттяобленерго”.

За словами енергетиків особливо небезпечно спалювати траву чи сміття біля ліній електропередач. Неконтрольований вогонь може спричинити обриви проводів чи пошкодження енергетичних об’єктів, на відновлення яких потрібен час від декількох годин до кількох днів.

Також фахівці АТ «Прикарпаттяобленерго» нагадали про охоронну зону, що відводиться біля повітряних ліній електропередач (ширина залежить від напруги лінії):

  • 2 метри – до 1 кВ;
  • 10 метрів – до 20 кВ;
  • 15 метрів – 35 кВ;
  • 20 метрів – 110 кВ;
  • 25 метрів – 150, 220 кВ;
  • 30 метрів – 330, 400, 500, +(-)400 кВ;
  • 40 метрів – 750 кВ.

“У таких зонах категорично забороняється розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо), складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали; розміщувати звалища горючих і хімічно небезпечних відходів. Також в охоронній зоні електроліній заборонено розпалювати вогнища”, – повідомили енергетики.

Як раніше писала “Галка”, за даними обласного центру з гідрометеорології 13-14 вересня в Івано-Франківській області надзвичайно висока пожежна небезпека. Надзвичайники закликають не спалювати суху рослинність, аби уникнути пожеж.

Читайте також: Графіки аварійних вимкнень: найпоширеніші запитання та відповіді