Паляниця, Бандера-смузі чи “русскій карабль”: як у Франківську набивають патріотичні тату, а оплату за них перераховують для ЗСУ (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

10 Бер, 2022 18:05

Поділитись публікацією
Паляниця, Бандера-смузі чи “русскій карабль”: як у Франківську набивають патріотичні тату, а оплату за них перераховують для ЗСУ (ФОТО)

Вже два тижні в Україні триває війна. За цей час ми переконалися, як важливо бути міцними та згуртованими не лише в місцях бойових дій, а й в тилу.

Читайте також: Швидка доставка та понад 100 видів піц: у Франківську офіційно відкрилася TREBA PIZZA (ФОТО)

Неодноразово ми чули: всі, хто не на фронті, мають продовжувати працювати та вкладати свою частку в спільну перемогу. Ось і майстри студії VeАn Tattoo в Івано-Франківську вирішили – ходитимуть на роботу, зокрема і для того, щоб була можливість допомогти армії.

Половину вартості кожного патріотичного татуювання, яке роблять у студії, перераховують Збройним силам України. 10 березня “Галка” відвідала VeАn Tattoo, аби дізнатися, скільки вже було охочих набити патріотичні тату та які зображення обирали. 

Майстерка Ірина Гадач розповідає:

“Відновили роботу ми три дні тому, і за це час вже була клієнтка, яка одразу два патріотичних тату захотіла – зображення коктейля Молотова з написом “Бандера-смузі” і напис “Русскій ваєнний карабль..”. Сьогодні теж маємо клієнта і на завтра вже теж є людина, яка хоче вишивку. Також інший майстер ще набивав напис “паляниця”. Загалом люди для тату обирають ілюстрації останніх подій. Ми на цьому не акцентували увагу – говорили, що можуть бути патріотичні зображення будь-які, можуть обирати якийсь з наших ескізів, можуть приходити зі своїми. Але поки що люди обирають якраз те, що описує останні події в Україні”. 

Раніше, до війни, каже Ірина, клієнти теж хотіли мати патріотичні татуювання.

“Не так, щоб кожного дня приходили за таким, але декілька разів у місяць точно були. Вишивку чи державну символіку хотіли. Зараз, сподіваємося, це активізується більше.

Ідея перераховувати 50% від вартості татуювання прийшла спільно нашим майстрам, така ініціатива нашої студії. Але ми не одні, бо в інших містах теж схожі акції проводять. Решту суми залишаємо на оплату роботи та функціонування студії і перекриття розхідних матеріалів”. 

Ірина Гадач додає – війна стосується всіх, і в тилу теж потрібно все робити для перемоги. 

Франківець Ярослав Ковальчук, якому саме набивали патріотичне татуювання, розповідає: обрав зображення острова Зміїного з написом, який вказує, куди має рухатися “русскій карабль”.

“Це моє перше татуювання. Раніше я не сильно любив тату, але це, що відбувається в країні – це вже історія, а її вже і не соромно набити. Зараз такий час, що навіть колись дітям буде що розказати і показати. Я сам вибрав ескіз. Це було спонтанно, в інтернеті побачив і одразу вирішив, що це – воно. Просто мене дуже вразили події на Зміїному, мужність наших солдатів. Як уявляв себе на їхньому місці, то аж мурашки по шкірі йшли. Впевнений, що точно не буду шкодувати про це тату”.

Ярослав каже – підтримує таку акцію і радий, що взяв у ній участь. Також радий, що кошти підуть на потреби армії.