“Пам’ять – це зброя”: у Франківську активісти нагадують про хвилину мовчання

Автор: Соня Грейда

23 Лип, 2025 10:35

Поділитись публікацією
“Пам’ять – це зброя”: у Франківську активісти нагадують про хвилину мовчання

Громадська організація “Вшануй” вже пів року проводить акції по місту з плакатами, щоб нагадувати людям про загальнонаціональну хвилину мовчання щодня о 9 ранку на честь загиблих захисників.

Про це “Галці” розповіла координаторка акції Анна Копчук-Кашицька.

У центрі Івано-Франківська регулярно з’являються активісти з плакатами, які нагадують про важливість дотримання загальнонаціональної хвилини мовчання. Акції проводить всеукраїнська громадська організація “Вшануй”, співзасновницею якої є Ірина Чекацева.

Координаторка акції в місті Анна Копчук-Кашицька розповіла, що мета заходів – нагадувати українцям про обов’язок щодня о 9:00 ранку вшановувати пам’ять загиблих захисників України.

“Ці акції для того, аби нагадувати людям, що о 9:00 є загальнонаціональна хвилина мовчання, аби вони згадали своїх – можливо, це їхні родичі, можливо, це родичі їхніх знайомих, які загинули за те, аби ми могли встати зранку”, – пояснила активістка.

Організатори виходять на вулиці міста щосереди та щосуботи з плакатами. Вони постійно змінюють локації по всьому Івано-Франківську, щоб якомога більше людей бачили нагадування.

На плакатах написані гасла: “Зупинись, 9:00, шануй”, “Пам’ять – це зброя”, “Пам’ять – це дія” та цитати про загиблих.

За словами Копчук-Кашицької, люди реагують на заклики активістів.

“Достатньо однієї людини, аби можна було зупинити всю вулицю. Достатньо однієї людини, яка покаже приклад, і тоді інші почнуть реагувати також”, – розповіла координаторка.

Акції в Івано-Франківську тривають з лютого 2025 року – вже близько пів року. Організатори закликають кожного стати локальним координатором хвилини мовчання і поширювати акцію скрізь – на роботі, в транспорті, у будь-яких місцях перебування.

Анна Копчук-Кашицька наголосила на важливості збереження пам’яті:

“Аби нам рухатися далі, ми маємо пам’ятати. Інакше не побудуємо свідомої держави, як не будемо мати пам’яті про людей, які кров’ю своєю будують нашу державу і її незалежність”.