Пам’ятник Андрею Шептицькому обійдеться Франківську у 700 тисяч гривень

Автор: Турій Роман

30 Jan, 2015 15:27

Поділитись публікацією
Пам’ятник Андрею Шептицькому обійдеться Франківську у 700 тисяч гривень

30 січня у міському виконавчому комітеті, під головуванням секретаря міськради Миколи Вітенка, відбулася нарада з питань підготовки до встановлення в Івано-Франківську митрополиту Андрею Шептицькому.

Читайте також: Марцінків спробує завадити об'єднанню франківських університетів позачерговою сесією

Як відомо, його планують відкрити у день 150-тих роковин від дня народження глави УГКЦ – 29 липня.

Як повідомив на зібранні головний архітектор міста Володимир Гайдар, вже на початку лютого буде укладений договір на виготовлення пам’ятника з переможцем відповідного конкурсу – львів’янином Степаном Федорином.

Його вартість – 700 тисяч гривень. З цієї суми понад 420 тисяч гривень коштують матеріали на виготовлення пам’ятника.

“Наразі автор робить модель у гіпсі, проміжні роботи. Підготовлений договір. Все планується до того, аби ще до дня народження Шептицького був встановлений постамент”, – сказав Гайдар.

Постамент під пам’ятник за додаткові кошти (300 тисяч гривень) встановлюватиме управління капітального будівництва МВК. Ця ж установа виконає благоустрій площі Шептицького – до 15 липня, повідомив її начальник Володимир Ковальчук.

Як зазначив ініціатор встановлення пам’ятника, народний депутат VII скликання Руслан Марцінків, треба зробити все для того, аби відзначення ювілейної дати пройшло на гідному рівні.

“Пам’ятника Шептицькому в Україні – ще немає. Незважаючи на те, що, важкий рік, важка ситуація в державі – саме його постать була об’єднавчою для української нації та ідеї. Митрополит як ніхто інший заслуговує на вшанування своєї величі”, – сказав Марцінків.

Наступна нарада з питань встановлення пам’ятника запланована на кінець лютого.