Пам’ятний знак Небесній Сотні урочисто відкрили на стіні міської ради (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

21 Nov, 2016 14:11

Пам’ятний знак Небесній Сотні урочисто відкрили на стіні міської ради (ФОТО)

 Сьогодні, 21 листопада, відбулося відкриття барельєфу “Стіна пам’яті Небесної Сотні” на фасаді міської ради.

Урочиста подія зібрала небайдужих франківців, учасників подій на Майдані, родичів загиблих, чиновників. Новий пам’ятний знак освятили представники духовенства. Присутні спільно помолилися за Небесну сотню. Очільники міста й обласні поклали  квіти до пам’ятника.

Виступила мати Героя Небесної сотні Романа Гурика.

“Хочу подякувати всім за те, що пам’ятаєте. Пам’ять – це основне сьогодні, на ній будується історія”, – сказала Ірина Гурик.

На поверхні барельєфу вигравіювані імена героїв та слова про Революцію з Інтернету.

“”Хотілося дати емоції, які тоді були. Вибирали цитати з соцмереж”, – сказав автор барельєфу Володимир Семків.

За його словами, прагнув зробити пам’ятник таким, щоб зачіпав.  Поверхня пам’ятника -дзеркальна, із нержавійки. За задумом, кожен, проходячи повз, має подивитися собі в очі, подумати, що робить сьогодні заради людей, котрі загинули, заради Революції гідності.

Його співавторка Юлія Семків повідомила, що на спорудження витратили 500 тисяч гривень.

Як відомо, встановлення пам’ятника має довгу передісторію.  Ще в квітні 2014-ого року міськвиконком  прийняв рішення про створення пам’ятного знака на честь Небесної сотні, який має бути розміщеним на стіні адмінбудівлі.

Перший етап конкурсу провели у жовтні 2015-ого. Другий – у грудні, тоді визначили три найкращі роботи, яких допустили до третього етапу. Проводили інформаційну кампанію, щоб долучити до конкурсу більшу кількість учасників, аби було з чого вибирати.

Наступний відбір провели у квітні 2016-ого, а вирішальний етап – у червні. Тоді батько Романа Гурика розкритикував конкурс.

 Переможцем конкурсу «Стіна пам’яті «Небесної сотні» став проект авторського колективу скульптора Володимира Семківа та архітекторки Юлії Семків.

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry