“Нехай більше ніколи не буде війни” – Папа Франциск у молитвах за Україну

Автор: Турій Роман

28 Лип, 2014 10:59

Поділитись публікацією
“Нехай більше ніколи не буде війни” – Папа Франциск у молитвах за Україну

27 липня, після недільної молитви Папа Франциск згадав про річницю початку першої світової війни. Святіший Отець наголосив, що потрібно вчитися на уроках історії. Папа закликав всіх вірних молитися за мир в Україні та інших гарячих точках.

«Дорогі брати й сестри, – сказав Папа Франциск опівдні, 27 липня 2014 р, після проказування недільної молитви «Ангел Господній, – завтра припадає сота річниця початку першої світової війни, яка спричинила мільйони жертв та безмірні руйнування. Цей конфлікт, названий Папою Венедиктом XVI “непотрібним кровопролиттям”, після довгих чотирьох років вилився у мир, який виявився ще тендітнішим. Завтра буде день жалоби, спогадуючи цю драму. У час, коли спогадуємо ці трагічні події, бажаю, щоб ніколи не повторилися ці трагічні помилки минулого, але щоб уроки історії бралися до уваги, шляхом терпеливого і відважного діалогу спричиняючись до того, щоб перевагу мали аргументи на користь миру, передає Радіо Ватикан.

Моя думка сьогодні, особливим чином, – вів далі Папа, – лине до трьох територій, огорнених кризами: близькосхідної, іракської та української. Прошу вас не переставати приєднуватися до моїх молитов за те, щоб Господь подав населенню і владі цих теренів мудрість та сили, необхідні для того, щоб рішуче ступити на шлях миру, підходячи до кожного протиріччя з наполегливістю діалогу та переговорів і силою примирення. Нехай у центрі кожного рішення буде поставлено не окремі інтереси, але спільне добро й пошана до кожної особи. Пам’ятаймо, що з війною все втрачається. З миром не втрачається нічого.

Браття й сестри, нехай більше ніколи не буде війни, нехай ніколи не буде війни! Моя думка лине, перед усім, до дітей, яких позбавляють надії на гідне життя, на майбутнє: вбитих, поранених, скалічених дітей, сиріт та дітей, які граються залишками озброєнь, дітей, які не всіють посміхатися. Будь-ласка, зупиніться! Прошу вас від щирого серця! Час спинитися. Спиніться, будь-ласка!», – закликав Святіший Отець.