“Парасолька”: у “Промприладі” готуються до відкриття нового робочого простору (ПРОГРАМА)
13 Тра, 2021 16:04
“Парасолька» на Промприладі запрошує на День відкритих дверей, який відбудеться у неділю, 16 травня.
Читайте також: Вимушені переселенці та ринок нерухомості: на форумі у Франківську обговорюють, як допомогти ВПО (ФОТО, ВІДЕО)
Відвідувачі зможуть оглянути майстерні, ознайомитися з перевагами обладнання простору та поспілкуватися з майстрами.
Початок – о 15:00. Брифінг для ЗМІ – о 16:00. Вхід – вільний, з головного входу на завод «Промприлад».
Як пояснюють в “Промприладі”, «Відкритий цех «Парасолька» – це спільний відкритий робочий простір для майстрів-мейкерів. Тут можна створювати прототипи, навчатися, експериментувати та користуватися цифровим обладнанням – фрезером з ЧПК, лазером та 3D-принтером, а також різноманітними інструментами для текстилю, дерева та металу. Крім цього в арсеналі «Парасольки» є керамічна піч та станція з переробки пластику. Простір функціонує на базі колишнього цеху із виготовлення парасольок івано-франківського заводу «Промприлад».
Під час Дня відкритих дверей 16 травня ви зможете:
- Відвідати екскурсію Відкритим цехом «Парасолька» на Промприладі
- Ознайомитися з діючими майстернями в просторі
- Оглянути виставку виробів, які привезуть та виготовлять у цеху мейкери з усієї України
- Дізнатися про умови участі та роботи в просторі «Парасольки»
- Взяти участь у практичних майстеркласах
- Гарно провести час з друзями на подвір’ї заводу «Промприлад».
«Раніше ми відкривали двері «Парасольки» лиш для публічних подій, у майстерні можна було потрапити хіба під час воркшопів. Цього року ми розширились, змогли закупити необхідне цифрове обладнання для роботи, підготувати нові приміщення та запрацювати на повну силу. Тож тепер можна купувати абонементи для користування мейкерським простором за принципом коворкінгу.
Загалом наш проєкт покликаний розвивати культуру мейкерства у місті та регіоні. Ми хочемо створити середовище для розвитку, експериментів та обміну досвідом, а також надати доступ до різного типу виробничих процесів, обладнання та інструментів, які, як правило, є недоступними для майстрів чи проєктувальників», – розповідає співкураторка Metalab Анна Пашинська.
Сьогодні у Відкритому цеху «Парасолька» діє швейна, дерев’яна і металева майстерні, з обладнанням для цифрового виробництва. На базі «Парасольки» проводяться освітні програми, тематичні воркшопи та презентації обладнання та матеріалів.
Проєкт реалізується завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Garage Hub (Харків).