Парасюк: з території Росії “Гради” обстрілювали Амвросіївку

Автор: Людмила Баран

16 Jul, 2014 12:06

Поділитись публікацією
Парасюк:  з території Росії “Гради” обстрілювали Амвросіївку

Поблизу українсько-російського кордону  відбувався обстріл.

“В даний момент перебуваю на самому кордоні між Україною і Росією. На власні очі бачу як з території Росії “Гради” обстрілюють Амвросіївку. Приблизно 7 км. на південь від КП Успенський, а також з північної сторон, приблизно 20 км. В нічному небі це видно за кілька кілометрів. Хай там що говорить путін чи його маріонетки, особисто мені більше доказів не треба: стріляють з території Росії. Те саме говорять наші прикордонники”, – написав 11 годин тому на своїй сторінці у Фейсбуці доброволець батальйону “Дніпро” Володимир Парасюк.

Також є відомості, що бійці українських 72-ї мотострілецької бригади та 24-ї аеромобільної бригади відійшли від позицій біля кордону під натиском постійних обстрілів із важкої артилерії, мінометів та “Градів”, втративши багато бійців та техніки.

Про це gazeta.ua повідомив один із бійців 72-ї бригади на ім’я Іван, котрий перебуває у зоні бойових дій.

“Наразі у нас є великі втрати Лише за вчорашній день у нас 9 загиблих та 20 поранених. У нас від повної бойової роти із 10 “машин” та 90 бійців залишилось 35 осіб та одна бойова машина. Вчора “накрили Амвросієвку”, де були наші військові склади. Ми навіть не бачимо, хто нас обстрілює із мінометів та “Градів”. Ми знаходились на відстані від 2 до 6 кілометрів до кордону. Обстріли ведуться із “нульової” нейтральної полоси на кордоні. Ми ту всі разом: і мінометники, і артилерія, і десантники. На жаль, останні 5 днів постачання боєприпасів та провіанту припинилось. Хоча раніше постачання було хороше. Наше командування нічого не казало, ніяких наказів не надходило до вчора. Вчора нас відвели на 5 кілометрів вглиб”, – зазначив боєць.

15 липня під Амвросіївкою  загинуло четверо осіб. Про це на свої сторінці у Фейсбуці повідомив журналіст Роман Бочкала, який знаходиться в зоні АТО.

“Трагедія, про яку влада вважала за потрібне замовчувати. ​​Сьогодні вранці (15 липня), під Амвросіївкою, з установок “Град” був обстріляний 3 батальйон 72-ї бригади. В результаті, 4 “двохсотих”, і більше десяти поранених”, – написав він на своїй Facebook-сторінці, –  “Постраждали хлопці з 7, 8, 9 роти.Обстрілюють хлопців вже четвертий день. Бійці просять командирів запросити авіацію. Відповідь – дорого. Просять перенести табір в непристріляне місце. Відповідь – не можна. Ситуація патова. Вічна пам’ять загиблим …” – написав Роман Бочкала.

В повідомленні від РНБО за 15 липня йдеться:  “Не припиняються бої за відновлення контролю над україно-російським кордоном. Протягом доби незаконні збройні формування здійснили 16 обстрілів блокпостів та позицій підрозділів Збройних сил України в районах населених пунктів Красноталівка, Черемшине, Олександрівка, Земляне, Стукалова Балка, Шишкове, Амвросіївка, Свердловськ, Нижньодеревичка, Степанівка. У відповідь сили АТО відкривали вогонь по позиціях терористів”.