Парламент проголосував за основу закон щодо ринку землі

Автор: Вадим Войтик

13 Лис, 2019 15:28

Поділитись публікацією
Парламент проголосував за основу закон щодо ринку землі

Верховна Рада у першому читанні проголосувала за проєкт закону № 2178-10 щодо скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Розгляд питання супроводжувався лайками, образами та блокуваннями.

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів, пише УП.

Ініціатором законопроєкту № 2178 був Кабінет міністрів. Нардепи подали 10 альтернативних проєктів закону. Засідання почалося із затримкою,  бо депутати від “Батьківщини” та “Опозиційної платформи – За життя” блокували президію та трибуну.

Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофію Милованову довелося представляти урядовий проєкт закону під крики “Ганьба!” і в оточенні противників.

“Опозиційна платформа – За життя” пропонувала власний законопроект про продовження мораторію на продаж землі та всеукраїнський референдум.

Нардеп зі “Батьківщини” Іван Кириленко закликав спікера ВР Дмитра Разумкова відмовитися вести засідання і порівняв засідання 13 листопада із прийняттям диктаторських законів 16 січня 2014 року.

Разумков відповів, що закони 2014 року обмежували права громадян на противагу законів про ринок землі, які права громадян розширюють.

Проти ринку землі також виступала лідерка ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко. За її словами, у пропонованому законі не урегульовано питання про продаж землі українцям із подвійним громадянством.

Нардеп від “Слуги народу” Мар’ян Заблоцький зачитав у Раді законопроєкт Тимошенко від 2008 року про скасування мораторію на продаж землі. Законопроєктом від 2008 року пропонувалося також продавати землю іноземцям та іноземним компаніям.

Народний депутат Сергій Шахов заявив, що під час другої Світової війни “фашисти вивозили український чорнозем”.

Закон був ухвалений майже виключно голосами фракції “Слуга народу”. «За» проголосувало 240 нардепів, з них 227 — з фракції “Слуги народу”, ще 13 — позафракційні.

Голоси прикарпатських депутатів, в тому числі від “Слуги народу”, розділилися.