Парламент ухвалив новий закон про вищу освіту

Автор: Людмила Баран

02 Лип, 2014 09:09

Поділитись публікацією
Парламент ухвалив новий закон про вищу освіту

Згідно із законом діятимуть нові наукові ступені, працюватиме агентство із забезпечення якості освіти. Також студентське самоврядування прийматиме рішення про відрахування з вишів, а викладання має бути державною і англійською мовою.

Зокрема, парламент встановив п’ять ступенів, підготовку яких здійснюють вищі навчальні заклади: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук, передає Дзеркало тижня.

При цьому парламент визначив, що доктор філософії – це академічна і перша наукова ступінь. Вона може виходити на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра.

Окрім того, діятиме Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти як незалежна, саморегулівної організації, яка буде формувати вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти. Членами цього агентства будуть всі виші, незалежно від форми власності.

Нацагентство буде формуватися з 25 осіб, з яких 2 – делегуються Національною академією наук, по 1 – з кожної Національної галузевої академії наук, 13 – обираються з’їздами з числа представників ВНЗ (9 – від державних вишів, 1 – від комунальних, 3 – від приватних), 3 – обираються спільним представницьким органом Всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, 2 – обирається з’їздом представників органів студентського самоврядування. Термін повноважень членів агентства – 3 роки.

Також парламент встановив, що у всіх вишах має діяти студентське самоврядування, органи якого мають брати участь в управлінні вишами.

Зокрема, при узгодженні з органами студентського самоврядування повинні будуть приймати рішення про відрахування студентів і їхнє поновлення, переведення, призначення заступника декана факультету, заступника керівника вишу щодо взаємодії з органами студентського самоврядування.

Рада узаконила зовнішнє незалежне оцінювання знань як елемент системи прийому на навчання до ВНЗ.

При цьому парламент постановив, що прийом на навчання здійснюється за результатами зовнішнього оцінювання з урахуванням середнього бала документа про повну середню освіту.

Рада також визначила, що навчання у всіх вишах здійснюється державною мовою. Проте виш має право приймати рішення про викладання однієї або декількох дисциплін англійською або іншими іноземними мовами, за умови забезпечення знань з відповідної дисципліни також і державною мовою.