Парламент відновив е-декларування майна чиновників та держслужбовців, проте реєстр буде закритий

Автор: Андрій Макітра

05 Вер, 2023 19:15

Поділитись публікацією
Парламент відновив е-декларування майна чиновників та держслужбовців, проте реєстр буде закритий

Верховна Рада України 5 вересня проголосувала у другому читанні за законопроєкт № 9534 про повернення електронного декларування майна чиновників і держслужбовців, але відхилила ключову правку 371 про те, щоб декларації стали відкритими негайно. Тобто реєстр буде закритим ще рік та ніхто публічно не побачить майно чиновників та держслужбовців.

Про це пише “Галка” з посиланням на “Бабель”.

“Відкрити е-декларування вимагають партнери України, зокрема країни «Великої сімки» та Євросоюзу, але відповідна поправка від голови антикорупційного комітету Анастасії Радіної набрала лише 199 із 226 необхідних голосів, повідомив народний депутат від «Голосу» Ярослав Железняк.

Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія уточнив, що у законі є норма, згідно якої декларант може добровільно відкрити свою декларацію для всіх людей, а не тільки перевіряючих органів.

Цей закон є вимогою до євроінтеграції та ефективної співпраці з Міжнародним валютним фондом. Низка депутатів кажуть, що президент Володимир Зеленський може цей закон не підписати”, – пише “Бабель”.

Читайте також: Невдала мандрівка до Таїланду: Тищенка вигнали з партії "Слуга народу"

Теги: