Пасічнянська “євроінтеграція”: як змінилося життя мікрорайону після перенесення візового центру (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Турій Роман

26 May, 2016 07:47

Поділитись публікацією
Пасічнянська “євроінтеграція”: як змінилося життя мікрорайону після перенесення візового центру (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Близько місяця тому Івано-Франківський Візовий центр змінив “прописку” – переїхав з вулиці Короля Данила у мікрорайон Пасічна на вулицю Тролейбусну. Мешканці району кажуть, що нові сусіди лише принесли незручності.

“Галка” вирушила до нового приміщення Візового центру, щоб на власні очі побачити ці зміни та розпитати пасічнянців про враження від нових “сусідів”.

Перше, що кидається в очі ще за кілька сотень метрів до будівлі центру – кількість автомобілів та затори на дорозі. Охочі скористатися послугами центру приїжджають на власних автівках, а паркомісць на всіх не вистачає.

Про утруднений дорожній рух кажуть і мешканці району.

“Особливих змін для моєї сім’ї цей центр не приніс – ні я, ні чоловік його послугами не користуємося. Але затори на дорогах з’явилися. Важко їхати по вулиці. Так, як у нас є діти маленькі і часто кудись спішимо, то це дуже заважає”, – розповідає мешканка мікрорайону Ірина.

Водії залишають свої автомобілі на тротуарі поблизу Центру.

“Це катастрофа. Рух став дуже насиченим. Правил дорожнього руху ніхто не дотримується. Неодноразово мій старший син на велосипеді не міг проїхати, бо весь тротуар був зайнятий машинами. Тут потрібно, щоб чергували двоє полісменів”, – каже матір двох дітей Віта.

Не можна не помітити, як змінився місцевий бізнес, а разом з ним і фасади крамниць та будинків поблизу Центру. Як кажуть пасічнянці, за два дні до відкриття нового приміщення частина дрібних магазинів “перепрофілювалась” у візові, консультативні центри, почали робити фотографії та інші подібні послуги. Нові орендарі приміщень привезли з собою і нові вивіски. А дехто з підприємців встиг змонтувати МАФ.

Підходимо до Центру і, звично, під його дверима бачимо натовп людей у черзі. Поміж людей проходять промоутери, котрі роздають флаєри з інформацією про працевлаштування за кордоном, хтось пропонує візову підтримку.

Мешканці району кажуть, що до Центру щодня з’їжджається досить багато різних людей, тому мають побоювання щодо безпеки дітей.

“До школи страшно дітей самих пускати. В моєї подруги дитина в третьому класі сама ходила до школи, а зараз вона боїться самих їх відпускати. Тут дуже багато людей, ніхто не знає, що ті люди собі думають. Мусить водити дитину”, – розповідає пасічнянка Віта.

“Черги в магазинах збільшилися. У нас і без того в магазинах були черги, а тепер тим більше. Люди приїжджають хтозна звідки мусять десь харчуватись. І сміття біля Центру багато залишають після себе”, – каже студентка Ірина.

Серед опитаних нами мешканців мікрорайону були й ті, хто й не помітив змін, або ж вони їм не заважають.

“Та хай буде той Центр. Мені він не заважає. Я раз чи два рази в місяць виходжу з дому, то і не бачу ні заторів, ні багато людей”, – каже пенсіонерка Віра.

“Ми туди не ходимо. Обходимо той Центр. Ми вже старші, нам вже все одно, треба питати молодих. Якщо їм воно треба, то хай працює”, – говорить пані Марія.