Патріарх Філарет анулював відзнаку військовому через його орієнтацію. Тепер українці відмовляються від нагороди

Автор: Застава Максим

27 Лют, 2024 14:26

Поділитись публікацією
Патріарх Філарет анулював відзнаку військовому через його орієнтацію. Тепер українці відмовляються від нагороди

Голова об’єднання “Військові ЛГБТК+” Віктор Пилипенко повідомив, що Українська Православна Церква Київського Патріархату анулювала його медаль за Мужність і любов до України, присуджену митрополитом Філаретом. У підтримку військового українці почали відмовлятись від вже отриманих нагород УПЦ КП.

Читайте також: Святіший Патріарх Філарет завітає на Прикарпаття

УПЦ КП відкликала медаль з формулюванням “не розділяємо його гріховних уподобань і агітацію ЛГБТ “Галка” з посиланням на НВ.

“Недовго музика грала: із жахом довідавшись, що нагороджений ними боєць ЗСУ Віктор Пилипенко є відкритим геєм, пресслужба так званої УПЦ-КП заявила про ануляцію його нагороди. Цю подію, втім, навряд чи можна назвати сумною, як навряд чи можна назвати великою честю нагороду від крихітного уламка українського православ’я, очолюваного відомим колишнім сексотом КДБ — який, треба віддати йому належне, навіть не заперечував своєї тривалої роботи на радянські спецслужби й став фактичним засновником всіх нинішніх основних гілок своєї конфесії в Україні”, — йдеться в заяві Правозахисного ЛГБТ центру Наш світ у Facebook.

Сам же Віктор Пилипенко зазначив, що визнає лише нагороди “від Народу України, якому давав Присягу”, а також державні й недержавні відзнаки “без політичного душка”.

“Втім, якщо ви проскролите мою стрічку — я навіть написав слова вдячності Філарету, наївно уявляючи собі, що він свідомо мене нагородив і показав своїм колегам християнський, безперечно благородний жест-дороговказ до примирення та взаємної поваги до геїв, атеїстів, людей інших вірувань. Але все виявилося прозаїчнішим — Філарет просто жменями засівав свої нагороди як піар-акцію своєї конфесії. Навряд він взагалі вникав, що кожному з бійців довелося прожити за два роки війни й скільки разів нас ледь не забрала смерть. Спершу піар. Людина потім. Он і нагороду анулювали — бо я ж для них і не людина зовсім)”, — написав Віктор Пилипенко у Facebook.

Як писала “Галка”, у 2016 році під час “Маршу за життя та сімейні цінності” міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків висловився, що “гей не може бути патріотом”.

Цю ж тезу він повторив в інтерв’ю “Українській правді” у 2020 році.

На цьому ж, у 2022 році, Марцінків наголосив й у YouTube-проєкті “Розмова”

Висловлювання очільника Івано-Франківська не оминули уваги Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової. У направленому до Марцінківа поданні Омбудсмен вимагала зокрема публічного вибачення за гомофобні тези

Також Денісова звернулася до голови Національної поліції України з проханням провести перевірку.