«Печемо хліб, працюємо в посиленому режимі, допомагаємо армії», – директорка «Івано-Франківського хлібокомбінату» Галина Іщак

Автор: Турій Роман

01 Бер, 2022 20:20

Поділитись публікацією
«Печемо хліб, працюємо в посиленому режимі, допомагаємо армії», – директорка «Івано-Франківського хлібокомбінату» Галина Іщак

Директорка «Івано-Франківського хлібокомбінату» Галина Іщак розповіла “Галці” про організацію роботи на підприємстві після відкритого російського нападу. Пекарі змогли оперативно адаптуватися до умов воєнного часу, зуміли налагодити постачання сировиною та довіз продукції, аби прикарпатці залишалися з хлібом.   

Читайте також: Поки Прикарпаття спить: як Франківський хлібокомбінат щоночі "Дарницький" і формовий хліби випікає (ФОТО)

– Ранок 24 лютого кардинально змінив життя України і кожного українця. Як його зустріли Ви і інші працівники підприємства?

– Мене розбудили о 5 ранку і сказали: «Галина Богданівна, почалась війна, що робимо?» Я взяла себе в руки і сказала, що ми працюємо в стандартному режимі, написала про це у всі робочі чати і ми всі вийшли на роботу. Оскільки на базі нашого підприємства знаходиться бомбосховище, всі в паніці, почувши ранкові вибухи, прибігли до нас, частина персоналу теж побігла туди, на території заводу та в самому бомбосховищі було багато людей з дітками, домашніми тваринами. Тому прийшлось в максимально зжаті терміни оптимізувати робочі місця, зрозуміти, хто буде працювати далі, а хто поїхав в село, закордон і ближчим часом не зможе вийти на роботу.

– Як завод працює зараз?

– На даний час працюємо в посиленому режимі, стараємось забезпечити всіх хлібом. Ми переглянули асортимент, вимушено припинили роботу кондитерського цеху, оскільки зараз торти та тістечка – неактуальні позиції. Припинили виробництво булочної групи, залишили в асортименті лише чотири види хліба, які виготовляються на автоматизованих лініях: Батон, хліб «Луцький», хліб «Дарницький» та хліб «Формовий». З 2 березня будемо частково збільшувати наявний асортимент, додаємо житньо-пшеничні позиції на заквасках та булочку «Українську».

– Як зараз з доставкою продукції?

– Поки що все спокійно, дякуючи місцевій владі, яка допомогла нам організувати заправку наших машин позачергово та мережі ОККО, які в перший день заправляли всі наші машини в борг, оскільки наші рахунки були заблоковані, банківська система не працювала, зараз ми заправляємо наші автівки в стандартному режимі. Але гостро стоїть питання, що буде далі з нашим автопарком, оскільки всі машини хлібокомбінату стоять на військовому обліку, а в країні введений воєнний стан, станом на 1 березня ми вже підготували чотири машини, які можуть в будь-який момент вилучити на потреби військових. Тому ми формуємо резерв транспортних засобів для забезпечення хлібом магазинів по місту та в області, шукаємо водіїв з власними авто (бусами), які зможуть нам в цьому допомогти (звертатись за телефоном: 050 433 94 38).

– Чи немає перебоїв з постачанням основної сировини?

– Борошно ми зараз закупляємо в Хмельницьку, тратимо на це до двох діб кожного разу, адже Львівський комбінат хлібопродуктів, де ми раніше брали борошно, зупинився взагалі.

– Яка ситуація зараз з довозом людей на роботу? Чи були проблеми?

– Проблеми були, але лише в перших два дні, довозили осіб, які працюють на ключових посадах, до прикладу тістомісів, адже ніхто крім них не може виконувати їхню роботу, це дуже точна справа, людина має бути спеціалістом.

– В якому режимі працюють магазини фірмової торгівлі «Цар Хліб»?

– Працюємо щодня від першого дня війни, правда робочий день скорочений, в деяких магазинах на годину, в деяких на дві.

– Чи допомагаєте зараз військовим?
– Так, всі, хто звертаються до нас за допомогою, отримують її. Також допомагаємо переселенцям та продовжуємо займатись благодійністю, як і раніше. З березня вирішили кожні 2 гривні з продажі хліба «Луцький» передавати в фонд допомоги українським військовим «Повернись живим» та будемо звітувати про це на нашій офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/tsarhlib.if