Печінка та нирка: як з Франківська до Києва літаком ДСНС донорські органи доставляють (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

23 Jan, 2022 16:09

Печінка та нирка: як з Франківська до Києва літаком ДСНС донорські органи доставляють (ФОТО, ВІДЕО)

23 січня, на запит Центру трансплант-координації при Міністерстві охорони здоров’я медичний літак ДСНС України залучався для допомоги медикам, які брали участь в операціях з вилучення донорських органів у лікарнях західного регіону. 

Про це йдеться на сайті ДСНС.

Так, у неділю на світанку екіпаж літака у складі командира  Володимира Леонова, помічника командира екіпажу Олександра Литвиненка, штурмана Романа Радіонова, бортінженера Олександра Чуба, бортового радиста Андрія Саченка, бортмеханіка Володимира Павлюка, а також штурмана-інструктора Ігоря Бубіна спочатку доправив до Івано-Франківська лікарів з Національного Інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова та Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова для проведення операцій. Після чого, за деякий час бригади медиків літаком ДСНС вилетіли до Києва із донорськими печінкою та ниркою для пацієнтів, які очікують на пересадку органів у столиці.

“Це стало можливим завдяки спільній ініціативі Міністерства внутрішніх справ та МОЗ України щодо створення Єдиного аеромедичного простору.

Така міжвідомча взаємодія дозволяє суттєво скоротити час на дорогу, коли йдеться про значні відстані між донором та реципієнтом, зберігає для лікарів дорогоцінний час та дарує надію на порятунок тим, хто цього часу вже майже не має”, – йдеться в повідомленні.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry