Пентагон готовий допомагати українській армії: постачатиме амуніцію та роботів

Автор: Вадим Войтик

05 Aug, 2014 08:51

Поділитись публікацією
Пентагон готовий допомагати українській армії: постачатиме амуніцію та роботів

США вже виділили для української армії 19-ть мільйонів доларів. Американські військові просять у Конгресу дозволу пустити ці гроші в хід. 

Додаткові кошти – і чималі – Пентагону потрібні для озброєння і підготовки українських військ. Американських інструкторів – які тут, в штатах, навчають морську піхоту і загони спец призначення – хочуть відправити у Яворів. Щоб по штатівським методикам тренувати українців, – повідомляють “Подробности“.

У Пентагоні підрахували, що вже витратили на допомогу українським військовим 23 мільйони доларів. В основному – на закупівлі рацій, бронежилетів, аптечок.

А також – для закупівлі роботів, які знешкоджують боєприпаси. Таких, які американська армія використовувала в Іраку і Афганістані. Їх направить на Схід України, у звільнені міста.

На думку більшості сенаторів немає сумнівів, що Конгрес затвердить запит Пентагону. Розбіжності тільки в тому, чи можна поставляти української армії важкі озброєння.

І конгресмени, і – в першу чергу – керівництво Пентагону побоюються, що в ході боїв сучасна американська зброя може потрапити до бойовиків, а значить – і до Росії.

Хоча серед республіканців – в основному з подачі Джона МакКейна – все більше прихильників того, щоб вирішити відправку в Україну саме важких озброєнь.

Дивлячись на останні події в нашій країні, американські політики все ж роблять висновки. Свої висновки – робить і НАТО.

Там з’явився план створити новий підрозділ Альянсу – сили швидкого реагування – на випадок загрози небудь країні, що входить до НАТО. З такою ідеєю виступив генерал Бредшоу – заступник командуючого військами НАТО в Європі.

Він пропонує об’єднати в рамках нової структури і наземні війська, і авіацію – в першу чергу, щоб дати зрозуміти Росії – їй буде кому дати відсіч.

Враховуючи ситуацію на Сході України, це рішення може бути схвалене вже 5 вересня, в Уельсі, де країни НАТО зберуться на саміт.