“Перебитий хребет та уражені нерви”: у Галицькому нацпарку розповіли, в якому стані врятована козуля

Автор: Андрій Макітра

28 Лют, 2024 13:21

Поділитись публікацією
“Перебитий хребет та уражені нерви”: у Галицькому нацпарку розповіли, в якому стані врятована козуля

Козуля, яку врятували 27 лютого у Космацькій громаді, зараз знаходиться у важкому стані. Самець сарни європейської ймовірно потрапив під авто та отримав важку травму. В нього пошкоджений хребет та нервова система. Задні кінцівки повністю не працюють. Тварина майже не їсть. 

Про це “Галці” розповіли у центрі реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку, де зараз перебуває тварина.

Начальник сектору Андрій Гембарський каже, що важко давати прогнози щодо майбутнього тварини. За його словами, лікування важко підібрати, бо наразі ніщо не допомагає.

“Він не встає. Не дуже хоче їсти. Загалом у поганому стані. Має перебитий хребет. Напевно на швидкості перебігав дорогу та попав під машину. Отримав сильний удар. Він лише підводиться на передні ноги. Задні не функціонують”, – розповів Гембарський.

Він зазначив, що у тварини уражена нервова система. Тому й задні кінцівки не функціонують. У нацпарку сподіваються, що організм козулі впорається і вона почне одужувати, але шанси малі.

“Зазвичай у таких випадках дикі тварини не виживають. Якби це був перелом лише кінцівок, то ще б тварину вдалось вилікувати. Вона б могла ходити, шкутильгати, але жити. Проте, коли вражається хребет з нервовою системою, то шансів практично на життя немає”, – додав Андрій Гембарський.

Як писала Галка, 27 лютого до ветеринарного пункту в Космачі привезли дику тварину. Прикарпатка Оля Гаврищук знайшла козулю при узбіччі дороги в кюветі. Звірятко тремтіло та не могло підвестися. Ветеринари виявили в козулі параліч задніх кінцівок.

Читайте також: У лісі на Прикарпатті знайшли квітневі гриби (ФОТО)