Перенесення Різдва: що кажуть про зміну календаря в греко-католицькій церкві

Автор: Єва Жасминова

25 Dec, 2019 21:43

Перенесення Різдва: що кажуть про зміну календаря в греко-католицькій церкві

Ймовірна зміна церковного календаря потягне й зміни громадянських і державних свят.

Предстоятель Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав вважає, що треба шукати шляхи переходу на новий календар святкувань, але служити воно має лише об’єднанню, пише ТСН.

Про це він сказав у розмові з Радіо Свобода.

Зазначимо, УКГЦ хоч і належить до спільноти Католицької церкви, наразі офіційно користується юліанським церковним календарем – так само, як і православні церкви в Україні.

Говорячи про ймовірний перехід, зокрема, на святкування Різдва 25 грудня, глава УГКЦ наголосив: “Очевидно, питання святкування Різдва – це не є питання дати. Це є питання переживання певної події, переживання Божої присутності між нами. Мусимо шукати шляхів переходу на григоріанський календар. Хоча, коли будемо це робити, знову ж таки мусимо усвідомлювати, що ми мусимо перейти разом, щоб цей перехід, ця зміна календаря не зруйнувала внутрішньої єдності жодної з церков. Не йдеться про зміну дати Різдва, йдеться про зміну цілого календаря”.

Так, він наголосив що ймовірна зміна церковного календаря потягне й зміни громадянських і державних свят.

Крім Різдва, йдеться, зокрема, про День захисника України, що нині відзначається 14 жовтня – в день християнського свята Покрови Богородиці за юліанським календарем; саме цей день традиційно сприймався як день українського козацтва, а також як символічний день заснування Української повстанської армії. В разі переходу на григоріанський чи новоюліанський календар свято Покрови буде 1 жовтня.

Також зміняться дати низки традиційних свят, що прив’язані до церковних, але не є вихідними днями: Водохреща (з 19 на 6 січня), святого Миколая (з 19 на 6 грудня) тощо.

За словами голови УКГЦ, справа церковного календаря – це “лише дисциплінарні питання, які встановлені перш за все церковною владою”. “І, оскільки вони не належать до суті християнської віри, яка є незмінною, коли йдеться про дати, про календарі, їх можна міняти. І це повинно служити для якоїсь цілі. Я думаю, що наші слухачі спонтанно цю ціль окреслили – бути разом”, – сказав Святослав.

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 4
  • like
4
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry