“Переоцінити це неможливо”, – Ростислав Держипільський про поїздку франківських акторів на Кіровоградщину (ФОТО)

Автор: Застава Максим

25 Жов, 2018 14:45

Поділитись публікацією
“Переоцінити це неможливо”, – Ростислав Держипільський про поїздку франківських акторів на Кіровоградщину (ФОТО)

Про це йшлося в четвер, 25 жовтня, на прес-конференції з нагоди завершення національного культурного проекту “Галичина і Подніпров’я 1918-2018: Відновлення національних зв’язків”.

Читайте також: Містичний світ Карпат і «любовний трикутник»: франківців запрошують на премʼєру драми-мюзиклу «Ніч на полонині» (ФОТО)

Проект проходив 16-21 жовтня у Кропивницькому і реалізовувався Франківським драмтеатром за підтримки Українського культурного фонду, інформує “Галка“. Його ідея, розповідають організатори, зародилася того року під час екскурсії музеєм-заповідником “Хутір Надії”.

Тоді історик Юрій Митрофаненко розповів керівнику франківського драмтеатру Ростиславу Держипільському про перебування у 1918 році Українських січових стрільців на тодішній Єлисаветградщині і про те духовне єднання, яке відбулося тоді між галичанами і подніпрянами.

Проект, присвячений 100-річчю перебування на Кіровоградщині Українських Січових Стрільців, стартував з Реконструкції прибуття легіону УСС та Ходи Єдності “Рідні гості” за участю акторів і артистів оркестру Франківського драмтеатру. Також до них долучилися близько сотні жителів Кропивницького.

За словами Ростислава Держипільського, до останнього моменту важко було повірити, що така подія відбудеться.

“Сьогодні ми ділимося з вами великою радістю. Ми хотіли поїхати в Кропивницький з виставами і зробити реконструкцію тих історичних подій. І це нам вдалося. Було відчуття, що ми “тут і зараз” творимо історію”, – каже Держипільський.

Франківців прийняли радо, розповідають актори, сприймали за рідних людей і засипали квітами.

“Я насправді не міг подумати, що це переросте в таку державотворчу місію. Ми насправді відновили той потужний енергетичний зв’язок який завжди існував між нами. Бо ми є одна нація. І переоцінити це неможливо”, – каже Ростислав Держипільський.

“Від першого дня, з реконструкції містяни долучалися до нас, приєднувалися до Ходи. Впізнавали нас на вулицях. Розказували нам про свої емоції. Це дуже класно”, – розповідає Заслужена артистка України Ольга Комановська.

А Заслужена артистка України Галина Баранкевич додала, що шкодує, що раніше таких великих гастролів не було, і не було можливості взяти участь у схожих проектах.

“Чомусь в Україні ми часто налаштовані, що в інших районах нас не приймуть. Я ще раз зрозуміла, що це стереотипи, неправда. Насправді люди хочуть спілкуватися між собою. Тепер ми чекаємо у Франківську акторів Кропивницького театру, думаємо, франківцям це буде справді цікаво”, – каже Галина Баранкевич.

У рамках проекту франківці зіграли для містян різні вистави: перформанси, драми, оперети,а також посадили дерева і відвідали могилу корифея українського театру Івана Карпович Тобілевич (Карпенка-Карого).

Також Держипільський анонсував, що Франківський драмтеатр планує підписати угоду про систематичну співпрацю з кіровоградським театром корифеїв, щоб частіше організовувати такі поїздки і обмінюватися досвідом.