Переселенці розповіли, чим займаються на Прикарпатті (ФОТО)

Автор: Борис Марія

25 Nov, 2015 11:44

Поділитись публікацією
Переселенці розповіли, чим займаються на Прикарпатті (ФОТО)

Сьогодні, 25 листопада, в Івано-Франківську відбулася стратегічна зустріч з презентацією кращих практик роботи з внутрішньо переміщеними особами на Прикарпатті.

Читайте також: Подолати хибні враження про регіони: громади Прикарпаття та Донеччини прокладають "міст" співпраці

Ініціативні групи, волонтерські та громадські організації, благодійні фонди, представники органів місцевого самоврядування та міжнародні інституції, що безпосередньо працюють з внутрішньо переміщеними особами та сприяють діалогу та примиренню в регіонах України, поділилися напрацюваннями, що були застосовані в Прикарпатті цього року.

Кращі практики роботи з ВПО, які презентували на заході, увійдуть до навчального посібника “Чи бачили ви Буратіно?”.

Організаційну підтримку заходу надає Громадська організація “Д.О.М.48.24”, метою якої є створення сприятливого середовища для життя, роботи та соціальної адаптації переселенців із окупованих областей України.

Під час заходу присутнім розповіли куди і з якими питаннями звертаються внутрішні переселенці, яких на Прикарпатті є близько чотирьох тисяч. У Івано-Франківську діють центри допомоги у різних напрямках. Зокрема, переселенцям надають гуманітарну, психологічну, юридичну допомогу, діє логістичний та медичний центри тощо.

Також діє база даних, де вказано хто і коли отримував допомогу. Представник департаменту соцполітики зауважила, що переселенцям надали близько 8 мільйонів гривень соцвиплат. Також для ВПО проводять різноманітні тренінги, щоб їм легше було працевлаштуватися. Представник центру зайнятості зауважив, що до них звернулися близько 700 людей зі східних областей.

Також на зустрічі була волонтер від БФ “Карітас”, які надали допомогу більше тисячі осіб. З травня 2014 року по вересень 2015 року “Карітас” надав допомогу переселенцям на суму більше трьох мільйонів гривень. Допомагали адаптовуватися до нового середовища ВПО психологи.
Координаторка Регіонального штабу по роботі з внутрішньо переміщеними особами в Івано-Франківську Леся Аронець розповіла, що переселенцям живеться легше в обласному центрі, ніж у районах. Це пов’язано з тим, що у Івано-Франківськ допомога частіше потрапляє. Тепер гуманітарну допомогу сконцентрували для мешканців районних центрів.
“Найважливішою проблемою переселенців є їх соціалізація, їх об’єднання,їхнє влиття у громаду”, – сказала вона.
Многолєт Олексій, позаштатний радник Міністра соціальної політики України з питань ВПО сказав, що вони робиться все, щоб переселенці не залишилися сама поза межами домівки й зауважив, що є чимало проблем, які потрібно вирішити.
“Щоб зрозуміти, що ще треба зробити, треба зрозуміти проблему. Їх є дуже багато. Основні – це житло і робота. Частина людей переміщається по Україні, щоб знайти місце де, вони можуть поселитися. Не тому, що їм подобається місто, чи населення, а для того, щоб мати місце де вони житимуть і є робота. Тоді вони спокійно інтегруються у місцеве населення”, – прокоментував він.
Доповідали на заході близько 20 учасників, які працюють у різних напрямках.