В Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти у рамках ініціативи «Соціальна адаптація внутрішніх переселенців у Івано-Франківській області» відбувся семінар із вимірювання стереотипів по відношенню до вимушених переселенців.
Учителі та директори шкіл з міст та сіл області мали змогу опанувати сучасні методики визначення упередженого ставлення, виявити та проаналізувати існуючі стереотипи по відношенню до внутрішньо переміщених осіб.
У процесі заходу було сформульовано понад сотню питань із прихованими стереотимами, більшість яких стосувалися ворожого ставлення переселенців до мешканців західної України. Присутні активісти з Криму, Донбасу спробували відповісти на усі запитання і розвінчати деякі уявлення про приїжджих людей, а також поділилися власним досвідом адаптації та інтеграції в івано-франківське середовище. Натомість, педагоги дали свої поради внутрішнім мігрантам щодо повернення їх до повноцінного суспільно-активного життя.
Активіст Івано-Франківської обласної організації «Молода Просвіта» Михайло Січка поділився своїми враженнями: «Ще рік тому я навіть не міг подумати, що на сході країни є стільки патріотів своєї держави! Сьогоднішній діалог ще раз підтвердив, що вимушені переселенці дуже вболівають за Україну».
Усі присутні отримали сертифікати ініціативи, яка здійснюється в рамках проекту Літній табір «Школа з прав людини та громадянської активності для Криму та Сходу України», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини – Чернігів» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».