Переселенці у Франківську стали самодостатніми завдяки англійській мові та рукоділлю

Автор: Людмила Баран

29 Лют, 2016 15:44

Поділитись публікацією
Переселенці у Франківську стали самодостатніми завдяки англійській мові та рукоділлю

За шість місяців близько півсотні переселенців в Івано-Франківську навчалися рукоділлю, англійській мові та ІТ-технологіям. Вони були учасниками  проекту «Допомога ВПО у набутті нових знань і навичок для підвищення конкурентноздатності на ринку праці», який проводився з вересня 2015 року.

Читайте також: "Скажіть, що ви причетні до гуманітарної катастрофи на Донбасі", - Дроздов переселенцям

Проект реалізувала громадська організація «Українці Донбасу і Криму». Вона виграла міні-грант від ЄС на конкурсі “Підтримка місцевих ОГС для демократичних змін в Україні”. Підсумками  роботи представники громадської організації поділилися на прес-конференції 29 лютого.

Менеджерка проекту Ніна Волкова розказала, що переселенців переконували: гуманітарна допомога – не безкінечна, на ній не можна пробути до кінця життя. Основним завданням проекту стало  «дати вудку» людям, щоб вони самі забезпечували свої сім’ї, підвищили свій соціальний статус і стали самодостатніми.

«На кожному кроці ми намагаємося переконати переселенців, що непотрібно чекати гуманітарної допомоги. Ставайте самі на  ноги», – додала Лариса Пантелюк, голова ГО «Українці Донбасу і Криму».

За її словами, половина з учасників проекту почали працювати вдома, заробляти через Інтернет чи знайшли собі працевлаштування.

За шість місяців у проекті взяли участь 5о переселенців. Дванадцять жінок відвідували курси з хендмейду  двічі на тиждень. Для них це стало також своєрідною арт-терапією, допомогло подолати стрес та депресію.

Одна з учасниць проекту, переселенка з Краматорська Ольга Бовіна розповіла, що після курсів з хендмейду та англійської мови почала продавати свої вироби через власний вебсайт, заробляючи близько трьох тисяч гривень на місяць.

Також у рамках проекту провели три базові заняття з ІТ технологій для 24 осіб.  Англійської мови протягом  5 місяців навчалися  16 осіб.

У ГО “Українці Донбасу і Криму” зазначають: хоча цей проект закінчився, будуть шукати нові гранти і далі допомагати переселенцям.