Переселенці зі Сходу на Прикарпатті можуть розраховувати на безплатну правову допомогу
23 Жов, 2014 20:13
З жовтня в області та по всій Україні діє масштабний проект, спрямований на сприяння правовому захисту громадян, які вимушені залишити окуповані та небезпечні території.
Проект впроваджується в 10 областях держави. Його реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у співпраці з 11 потужними регіональними неурядовими організаціями.
Переселенців інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах.
«На жаль, більшість внутрішньо переміщених осіб в Україні досі не мають можливості реалізувати свої права. Багато з них втратили все, включаючи домівки, документи, засоби існування та навіть зв’язки з членами своїх сімей. Найтрагічнішими є випадки, коли люди були поранені та втратили життя. Тому одним із завдань проекту є всебічна правова підтримка постраждалих осіб», – розповідає виконавчий директор Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги Віталій Місяць.
У рамках проекту також надають юридичну та ресурсну підтримку громадським активістам, які покинули свої регіони через переслідування і загрози репресій, або чиє життя знаходиться в небезпеці. Також – юристам і правозахисникам з усіх регіонів України, які допомагають внутрішнім переселенцям та жертвам переслідувань.
На Прикарпатті до проекту долучилася організація МГЦ “Еталон”, яка яка є вже 3 роки членом Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги,
«Завдання, які поставлені в даному проекті актуальні і на Івано-Франківщині, – говорить голова правління МГЦ «Еталон» Леся Аронець. – Адже тільки в нашому регіоні тимчасово знайшли прихисток близько 7,5 тисяч переселенців з Криму та східних областей. Одним із ключових питань, які постають перед нашими внутрішніми «біженцями» – отримання соціальних виплат та послуг, пошук житла та працевлаштування, захист майнових прав, оформлення реєстрації та отримання статусу «переселенця», доступ дітей до освіти, отримання медичної та гуманітарної допомоги, забезпечення інших прав і свобод людини переселенців з Криму та східного регіону. Нашим завданням є мінімізувати їх правові проблеми та допомогти людям захистити їхні права».
Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу, вимушені переселенці, які перебувають на території Івано-Франківської області можуть звертатися до юристів Молодіжного громадського центру «Еталон» безпосередньо у приміщенні Регіонального штабу, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул Грушевського, 18 (2 поверх). Задати своє запитання також можна скориставшись спеціально створеним веб-сайтом pravo.mgcetalon.org.ua чи зателефонувавши за номером гарячої лінії – (095) 080-25-19