Переселенцям з Криму розповіли, як взяти участь у виборах Президента

Автор: Людмила Баран

08 May, 2014 09:00

Поділитись публікацією
Переселенцям з Криму розповіли, як взяти участь у виборах Президента

Щоб проголосувати на одній із виборчих дільниць Івано-Франківська та області мешканці Криму мають прийти з паспортом у відділ реєстру виборців і написати відповідну заяву. Не пізніше, ніж за 5 днів до початку голосування.

7 травня кримських переселенців зібрали у Просвіті. Івано-франківські спеціалісти з виборчого права та працівники служби реєстрації виборців докладно роз’яснили їм, що потрібно зробити, щоб не втратити свій шанс проголосувати за нового Президента.

Як відомо, Центральна виборча комісія України перед достроковими виборами прийняла новий порядок зміни місця голосування та виборчої адреси.Відповідно до нього, громадянин України може проголосувати у місці, де мешкає, або там, де бажає проголосувати.

Для цього треба подати в органи державного реєстру виборців паспортні дані, а також написати заяву з проханням змінити місце голосування.Такі відділи знаходяться в усіх районних держадміністраціях, тому переселенцям в області не потрібно спеціально їхати до Івано-Франківська.

Відтак, їм видадуть посвідчення від ЦВК і внесуть в список на обраній виборчій дільниці.Переселенців попросили прийти не пізніше 19 травня.

Зміна місця голосування відбувається без зняття з місця реєстрації. Якщо прописки немає, то слід прийти у відділ міграційної служби, щоб отримати талон про тимчасове місце перебування.

Процедура зміни місця голосування дійсна тільки для 1 разу. Щоб прийти на повторні вибори, треба знову писати заяву у відділі реєстру виборців.

Заяви розміщені на сайті ЦВК, а також є в усіх відділах держреєстру виборців.

За кандидата в депутати у виборчому окрузі №83 кримці проголосувати 25 травня, звісно, не зможуть. Тільки за Президента.