Перша група мобілізованих у рамках шостої хвилі відправилась на військову службу з Івано-Франківська (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

09 Лип, 2015 11:13

Перша група мобілізованих у рамках шостої хвилі відправилась на військову службу з Івано-Франківська (ФОТО)

З Івано-Франківська 9 липня на військове навчання поїхали 33 мобілізованих чоловіків. Їх провели від  військового комісаріату, що на вулиці Княгинин. Це перше відправлення мобілізованих у рамках шостої хвилі часткової мобілізації. 

Вони будуть проходити службу у Старичеві у 184-ому навчальному центрі, поблизу Рівного на 233-ому загальному  військовому полігоні та на перших курсах підготовки офіцерів при Академії сухопутних військ у Львові. Після навчання їх розподілять по військових частинах.

Про це розповів міський військовий комісар Ігор Сорокопуд. За його словами, сьогодні призвали водіїв, механіків, стрільців, кулеметників, артилеристів, навідників-операторів.

“Відповідно до закону, на період їхньої служби за ними зберігається робоче місце та середня заробітна плата. Крім того, вони отримуватимуть зарплату як військовослужбовці на рівні військовослужбовців за контрактом”, – зазначив комісар.

Проводи військовозобов’язаних відбулися під дощем. Рідні та друзі мобілізованих чоловіків накривали їх парасольками, витягували для них із рюкзаків дощовики, поки ті стояли у рядах на майданчику перед комісаріатом.

Цього разу відправлення мобілізованих не обійшлося без конфлікту. Один із вишикуваних чоловіків викрикнув до військового комісара, що його бажання йти до війська ніхто не спитав. “Виловлюють на вулицях, як собак”, – заявив він.

Його підтримала одна із родичок, яка кричала про те, що в країні не оголошений військовий стан. Вона була настільки засмучена, що  пізніше  відмовилась взяти образок, який їй простягнув священик.

Перед мобілізованими виступив колишній доброволець АТО, а тепер легалізований військовий, Андрій Тірон. Він розповів, що рік тому він поїхав в АТО, раніше був у Самообороні Майдану. Зауважив, що добровольці поїхали до Слов’янська у шкільних автобусах, але це не завадило їм пізніше взяти це місто.

“Смерть боїться патріотів, – заявив він. – У всіх нас є сім’ї. Мені 31, у мене три доньки, але я пішов в АТО”.

Андрій Тірон також попросив мобілізованих запам’ятати, що коли військовий отримує поранення у стані алкогольного сп’яніння, то держава не робить йому відшкодування.

Про те, що заборонено вживати спирті напої і брати з собою в дорогу, нагадав військовий комісар. Перед тим, як чоловіки сідали в автобуси, Сорокопуд сказав, що під час руху їх будуть перевіряти.

Як повідомив військовий комісар, з Івано-Франківська у рамках шостої хвилі часткової мобілізації мають відправити понад 200 осіб. Наступна група військовозобов’язаних поїде на навчання, попередньо, 14 липня.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...