“Галка” провела прес-конференцію з секретарем ради Оксаною Савчук (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

07 Кві, 2016 09:15

Поділитись публікацією
“Галка” провела прес-конференцію з секретарем ради Оксаною Савчук (ФОТО, ВІДЕО)

6 квітня інтернет видання Galka.if.ua вже традиційно провела прес-конференцію для ЗМІ регіону. Цього разу – з секретарем Івано-Франківської міської ради сьомого демократичного скликання Оксаною Савчук.

Читайте також: У Франківську на стаціонарному лікуванні з гепатитом A перебувають 9 пацієнтів (ФОТО)

Розмову з журналістами розпочали з перших підсумків роботи міської ради. Як повідомила Савчук, за час роботи депутати вже встигли написати 15 депутатських запитів, більшість з них стосуються комунальної та транспортної сфери, та 174 звернення  до міського голови та секретаря міської ради.

Окрім кількісних показників роботи, Савчук наголошує і на якісному оновленні складу ради:

«Відбулося оновлення міської ради і це приємно. Є багато молодих, багато активних депутатів. На сесіях буває і весело і плідно. Місто працює ефективно. Минулого року станом на квітень ми не мали таких результатів як цього року».

Не оминули питання депутатів-прогульників. Хто не з’являється у залі засідань читайте у матеріалі в міській раді назвали депутатів-прогульників: серед них екс-мер.

Проблемою для новою ради все ще залишається наявність “осиротілих”, через особливості виборчого законодавства, округів. Таких наразі є 11. Для вирішення проблеми планують до роботи на цих округах залучити депутатів з різних політичних сил.

Під час заходу обговорили ситуацію з харчуванням дітей у навчальних закладах міста.

За словами Савчук, вже на наступній сесії Івано-Франківської міської ради депутати доопрацюють питання забезпечення безкоштовним харчуванням дітей з малозабезпечених сімей та сімей, які не в змозі самостійно оплатити харчування.

“Я відповідально заявляю, що діти, які цього потребують, харчуються. І взагалі, місто не самоусунулося від цієї проблеми, навпаки, місто збільшило вартість сніданків. Я вважаю, що вся ситуація, яка була піднята навколо безкоштовного харчування, була більше нагнітанням ситуації”, – заявила Савчук.

Йшлося і про наболілу для містян тему незаконних забудов в місті. Секретар Івано-Франківської міської ради визнала, що владі часом доводиться боротися з ними встановленням незаконних каплиць.

«Я відношуся негативно до забудови територій, котрі раніше були призначені для людей і їхніх будинків. Вони мають біля своїх будинків відпочивати, проводити своє дозвілля, а зараз вони змушені боротися з забудовниками. Ми сьогодні змушені в деяких випадках боротися з забудовниками виключно встановленням капличок. Мені дуже сумно визнавати, що в нас надалі немає судової системі, якій ми могли б довіряти. Коли суд визначає замість громади визначає право будівництва, то це ще дуже велике питання», – заявила Оксана Савчук під час прес-конференції.

Такий приклад було застосовано днями на вулиці Витвицького. Також Савчук повідомила, що не буде проти встановлення хреста чи каплиці на місці скандальної забудови на Мазепи, 144, якщо з такою ініціативою виступить громада.

Попри труднощі, за словами секретаря міськради, Івно-Франківськ є містом з показовим досвідом організації місцевого самоврядування.

“Я б хотіла сказати, що ми дуже часто варимося в своєму соку і не помічаємо плюсів, більше звертаємо увагу на мінуси, а плюси проходять. Багато міст України рівняються на нас щодо електронного самоврядування. Ми надаємо на сьогодні близько 25 послуг в ЦНАП. І це не так мало. І на часі відкриття мікро-ЦНАПів, а також запровадження електронних черг в медичних закладах. Ми активно ремонтуємо школи, освітні заклади. Це така щоденна робота, але її потрібно робити. Зрештою це та робота, яка робить наше місто таким, про яке говорять далеко за нашими межами”, – каже Савчук.

Відео – ТРК “РАІ”, ОТБ “Галичина”.