Перший чемпіонат України з кіберспорту провели в Івано-Франківську

Автор: Застава Максим

19 Чер, 2019 16:43

Поділитись публікацією
Перший чемпіонат України з кіберспорту провели в Івано-Франківську

В Університеті Короля Данила завершилася чергова регіональна кваліфікація до першого чемпіонату України з кіберспорту, який організовує UESF. Колективи визначали найсильнішого у двох дисциплінах –  іграх CS:GO та Dota 2.

Читайте також: 3-річний Дениско із Рогатинщини потребує допомоги

Спершу Федерація кіберспорту України підготувала місце проведення відбіркового етапу, після цього пройшло змагання з Dota 2 та CS:GO.

Система проведення звична – double-elimination (турнірна система з вибуванням після двох програшів) з форматом матчів bo1. Гранд-фінал з кожної дисципліни був зіграний за форматом bo3 (найкращий гравець за результатами трьох раундів). Щоб взяти участь в цій регіональній кваліфікації, потрібно було зареєструватися, пройти верифікацію особистості та зібрати команду або вступити в колектив, що вже існує.

Переможці в кожній з дисциплін отримали п’ять ігрових гарнітур Cerberus V2 і квоту в гранд-фінал (включає тревел-саппорт). Учасникам, що посіли друге місце подарували п’ять ігрових мишок ROG Strix Impact. Третім фіналістам дістались ігрові поверхні Cerberus MAT Plus кожному з учасників команди.

Довідково. «Кіберспорт – це не лише новий вид спорту, який дуже популярний у підростаючих поколінь, а ще й потужна багатомільярдна бізнес-індустрія. Ця індустрія щорічно росте на 25-30%, і за 5-10 років вона себе активно проявить.

У найбільш розвинутих країнах світу кіберспорт активно підтримується на державному та бізнесовому рівнях – для прикладу тільки у США 64 університети та коледжі пропонують стипендіальні програми для кіберспортсменів.

Варто розуміти, що галузь кіберспорту – не тільки про гравців, у ній задіяна також велика кількість суміжних спеціальностей: менеджери команд, організатори змагань, коментатори, журналіст та рекламісти.

“За оцінками експертів в Україні є декілька мільйонів гравців і галузь має непогану перспективу розвитку, яку зараз активізують шляхом організації змагань та популяризації кіберспортивних дисциплін”, – наголосив радник ректора Університету Короля Данила, співзасновник Івано-Франківського ІТ-кластеру, організатор конференцій IT Rally Іван Дячишин.

Теги: