Перший том “Енциклопедії ЗУНР” презентували в Івано-Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

08 Лис, 2018 14:12

Поділитись публікацією
Перший том “Енциклопедії ЗУНР” презентували в Івано-Франківську (ФОТО)

У четвер, восьмого жовтня, у галереї сучасного мистецтва “Арт-на-Мур”, в рамках традиційного дводенного фестивалю “Сторінками української книги”, презентували перший том наукової праці “Західноукраїнська народна республіка 1918-1923. Енциклопедія”.

Читайте також: У Франківську представили працю про ЗУНР, над якою трудилися 146 науковців (ФОТО)

Над наповненням першого тому працювали викладачі історичного факультету Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У даній праці розміщені статті про найвизначніші операції польсько-української війни 1918-1919 років, про політичну і військову еліту ЗУНР, про військові частини Галицької армії тощо. Наукову працю пкредадуть бібліотекам області і України.

Професор ПНУ ім. Стефаника, історик Микола Кугутяк каже, у першому томі зібрані 935 статей. А до створення “Енциклопедії ЗУНР” долучили близько сотні науковців, інформує “Галка”.

“У роботі інформація від державних органів до конкретних персон і культури. Тут багато сюжетів, якими я пишаюся. На місцевому рівні було чимало видатних діячів, які мали заслуги. Однак вони так і лишилися відомими на локальному рівні. Якби не ця праця, люди так і залишилися невідомими для України”, – розповідає Кугутяк.

Видання передбачено обласною програмою “Відзначення в області 100-річчя створення ЗУНР і 100-річчя Акту Злуки УНР і ЗУНР” на 2018-2019 роки. Воно вартувало обласному бюджету близько 450 тисяч гривень.

У подальшому планують створити ще два томи “Енциклопедії ЗУНР”. Попередньо – до травня 2019 року.

Теги: