Першого липня вводиться податок на депозити. Експерти прогнозують подорожчання кредитів

Автор: Турій Роман

23 Чер, 2014 09:26

Поділитись публікацією
Першого липня вводиться податок на депозити. Експерти прогнозують подорожчання кредитів

Введення з 1 липня податку на депозити зменшить кількість і суми вкладів у банках, зробить дорожчими кредити. Про це під час прес-конференції сказав президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

«Депозити – це основний ресурс для кредитування економіки. Якщо ми хочемо, щоб економіка відроджувалася, її треба кредитувати. Щоб кредитувати, треба ресурс. Бажано, щоб він був недорогий. Через податок на депозити процентні ставки залишатимуться високими», – пояснив Олександр Сугоняко.

На думку голови Асоціації українських банків, рішення уряду оподатковувати доходи з депозитів більші, ніж 20,7 тис грн за прогресивною шкалою та ще й з декларуванням у податковій є неприйнятним.

«У нас 45 мільйонів депозитних рахунків. У середньому по чотири на людину. 10 мільйонів людей обов’язково підуть в податкову. І не буде ніякої банківської таємниці», – сказав він, пише газета.юей

Сугоняко запропонував ввести єдиний податок, який би банки автоматично перераховували в бюджет. За його словами, банкіри готові до вибіркових перевірок нарахувань та штрафів.

«З 1 липня може бути відтік депозитів із банків, якщо уряд не змінить своїх позицій», – застеріг президент Асоціації.

Теги: