Першого травня “Івано-Франківськводоекотехпром” вводить абонентську плату

Автор: Турій Роман

12 Бер, 2020 08:50

Першого травня “Івано-Франківськводоекотехпром” вводить абонентську плату
З першого травня 2020 року для споживачів КП “Івано-Франківськводоекотехпром” буде введено абонентську плату.

Плата є обов’язковою і не залежить від того, чи споживач користувався послугами підприємства – якщо має укладену угоду на постачання води та водовідведення, платити абонплату потрібно.

Плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів – розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку, пише “Галка” з посиланням на “Водоекотехпром”.
Зокрема, абонентська плата включатиме:
 • друк та доставку рахунків;
 • прийом та адміністрування платежів;
 • звірка розрахунків за надані послуги;
 • повірка квартирних лічильників (один раз на 4 роки)*
*Примітка. Можуть бути зміни (різне бачення щодо надання даної послуги, оскільки лічильник є власністю споживача, а не водоканалу, при цьому сама повірка також виконується не водоканалом, а спеціалістами відповідних метрологічних організацій).
Абонплата сплачується щомісячно. Розмір абонентської плати водоканал має право переглядати в разі подорожчання матеріалів чи послуг, про що за 15 днів до перегляду має повідомляти споживача через офіційний сайт підприємства та у друкованих засобах масової інформації органів місцевого самоврядування.
Граничний розмір плати за абонентське обслуговування (абонплати) визначається Кабінетом Міністрів України – наразі вона не може перевищувати 28,47 грн.
Важливо! На абонплату надається державна субсидія. Водоканал інформує соцзабези щодо укладених договорів та розміру абонплати. Але її несплата може призвести до виникнення заборгованості з подальшою втратою субсидії.
Нагадаємо, на виконання Закону України «Про житлово-комунальні послуги» Постановою Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 № 690, затверджено нові «Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» для фізичних осіб – населення.
Передбачається, що споживач може обирати один з п’яти типових договорів, при цьому чотири з яких стосуються мешканців багатоквартирних будинків.
З тим, яка форма договірних відносин більш влаштовує, споживачі мають визначитися до 1 травня 2020 року.
Оскільки більше сімдесяти відсотків споживачів є мешканцями багатоквартирних будинків, то обирати їм потрібно буде з двох варіантів – укладати індивідуальний чи колективний договір. Для прийняття рішення на загальні збори повинні зібратися не менше 75 відсотків співвласників багатоквартирного будинку.
Колективний договір – варіант, коли водоканал надає послугу з централізованого водопостачання до зрізу будинку, а далі ОСББ чи уповноважена власниками фізична чи юридична особа бере на себе обов’язок поставки води до квартир мешканців.
Індивідуальний договір передбачає, що КП «Івано-Франківськ водоекотехпром» зобов’язується надати послугу споживачу безпосередньо до квартири (з обслуговування внутрішньо-будинкових мереж водопостачання та водовідведення або без такого обслуговування – за рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку). При цьому, усі послуги, що включені до договору – платні. Одною з таких є плата за абонентське обслуговування.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

 • like 1
 • angry 1
 • like
 • angry
2
Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry

Loading...