Першокурсників Медуніверситету посвятили в студенти

Автор: Людмила Баран

31 Aug, 2014 12:13

Поділитись публікацією
Першокурсників Медуніверситету посвятили в студенти

Під час урочистостей заступник міністра охорони здоров’я зазначив, що війна змусила медиків “перейти до справ”, незважаючи на відсутність досвіду, і тут не обійтися без молодих лікарів.

В Івано-Франківську 30 серпня відбулася посвята першокурсників Національного медичного університету у студенти. Свято розпочалось з виконання Державного Гімну та вшанування світлої пам’яті Героїв України хвилиною мовчання, передає прес-служба ОДА.

Від імені міністра охорони здоров’я України Олега Мусія з вітальним словом до першокурсників звернувся його заступник, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Василь Лазоришинець.

«Дорогі першокурсники! В аудиторіях та клініках Alma mater Ви будете опановувати нелегке лікарське ремесло, ознайомлюватись із різними методами діагностики та лікування. Зараз життя диктує нам свої вимоги, випробовує на справжність. І я вірю, що ви достойно і свідомо будете наполегливо працювати, навчатись аби у будь-яку хвилину прийти на допомогу старшим колегам, піти рятувати наших військових у разі потреби», – наголосив заступник міністра.

Як відзначив Василь Лазоришинець, в існуючих реаліях держава змушена думати не стільки про новітні клініки, сучасні методи лікування чи системні перетворення, як вже зараз перейти до конкретних справ.

«На моє переконання, війна фактично поставила крапку у багаторічних дебатах про реформу медицини і по факту вже розпочала її. Війна змусила нас перейти до справ, незважаючи на відсутність досвіду чи можливі помилки на цьому шляху. І тут нам ніяк не обійтися без вас – молодих і активних, – які знають чого прагнуть, які розуміють, яку країну хочуть будувати, яку роботу і зарплату хочуть бачити.

Я переконаний, що саме Ви станете, так би мовити, «будівельниками» нової медичної системи. Шановні студенти та колеги! Думаю, прикладом патріотизму, милосердя та гуманізму, відданості своїй благородній професії можуть стати для нас медичні працівники та волонтери, які на Майдані та у зоні антитерористичної операції ціною власного здоров’я та життя рятували та рятують наших людей», – зауважив Василь Лазоришинець.