Першу настоятельку войнилівського монастиря привітали з 95-літтям (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

14 Oct, 2021 19:22

Поділитись публікацією
Першу настоятельку войнилівського монастиря привітали з 95-літтям (ФОТО)

13 жовтня у монастирі “Пресвятого Серця Ісусового”, що у Войнилові, відбулися урочистості з нагоди 95-ліття мати-монахині Василії Николайчук.

З цієї нагоди відзначити подяками від обласної та районної ради мати-монахиню завітали високопосадовці. Розпочалося святкування молебнем до Богородиці у монастирській каплиці, який очолив о. Петро Дурбак.

Про це інформує “Галка” з посиланням на сайт Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Вислужена ігуменя мати Василія Войнилівського монастиря ЧСВВ свою трудову діяльність розпочала у Казахстані, на заводах міста Кустанай, куди в 1940 році її вислали разом з мамою та братом. В 1956 році після несправедливого ув’язнення була звільнена за амністією та повернулася в Україну. Прийняла монаший чин, служила у підпіллі. Тривалий час працювала в аптеці в Рогатині. З 1992 року – настоятелька Войнилівського монастиря.

“За сприяння мати Василії на подвір’ї Войнилівської ЗОШ була споруджена капличка-ротонда Божої Матері. У школі проводилися уроки християнської етики. При монастирі була створена бібліотека християнської літератури, де можна було зичити книжки на релігійну тематику і придбати різноманітну друковану продукцію”, – йдеться в повідомленні.

Мати Василію люблять та поважають сестри-монахині, її знають і шанують жителі сіл і селища. Діяльність монастиря завжди підтримують представники влади Войнилівської селищної ТГ та Калуського району. За багаторічне віддане служіння Богові, церкві та людям мати Василія була нагороджена почесними грамотами і подяками. Монахиня навіть була відзначена Папою Римським з нагоди 50-річчя служіння.