Перший в Україні Добровольчий шпиталь в Івано-Франківську допоміг 2600 пацієнтам (ФОТО)

Автор: Турій Роман

28 Січ, 2023 11:45

Поділитись публікацією
Перший в Україні Добровольчий шпиталь в Івано-Франківську допоміг 2600 пацієнтам (ФОТО)

«Перший добровольчий хірургічний шпиталь» створений в Івано-Франківську в перші дні повномасштабної російсько-української війни.

Мета ініціативи – безкоштовно лікувати захисників України та внутрішньо переміщених осіб.

В підсумку хірургічне та поліклінічне відділення шпиталю у 2022 році надало безкоштовно медичну допомогу 2600 пацієнтам з різних міст України, інформує Галку пресслужба організації.

За статистикою кожне третє поранення під час бойових дій – це мінно-вибухові травми, вогнепальні та осколкові ураження кінцівок. У зв’язку з високою потребою лікування нетипових ушкоджень, ортопед-травматологія стала ключовою специфікою медичного закладу.

Лікування наслідків кульових поранень, хірургічне лікування переломів кісток (остеосинтез), артроскопічні операції на колінному суглобі (виймання осколків після мінно-вибухових травм) а також нейрохірургія периферичних нервів, пластика рубців, підготовка до протезування після втрат кінцівок – це ключові види операцій, які здійснюються в медичному закладі.

Благодійний проєкт «Перший добровольчий хірургічний шпиталь» об’єднав навколо своєї місії сотні медиків, волонтерів та організацій з усієї України та Європи.

Завдяки різним пожертвуванням 109 пацієнтів хірургічного відділення шпиталю безкоштовно отримали комплексну програму медичного, психологічного та реабілітаційного лікування.

Хірурги закладу здійснили 56 вузькоспеціалізованих операцій захисникам України. У госпіталі безкоштовно здійснили одинадцять хірургічних операцій ВПО.

Лікування у шпиталі охоплює повний цикл фізичної та психологічної реабілітації хворих. Психологи надали близько 100 консультацій. Пацієнти відвідали понад 50 різноманітних заходів з адаптації та соціалізації.

У структурі шпиталю також функціонує поліклініка, яка безкоштовно консультує внутрішньо переміщених осіб в Івано-Франківську. Впродовж 2022 року в поліклініці безкоштовно отримали фахову медичну та психологічну допомогу 2 507 пацієнтів з різних міст України.
Проведено 3598 консультацій (терапевта, педіатра, невролога, кардіолога,хірурга, травматолога та ін.)

Інші види волонтерської діяльності.
ПДХШ надав допомогу громадським організаціям «Ангели Тайри», «Янголи Азову» та десяткам інших установ та лікарень.
Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь сприяв в організації евакуації пацієнтів з лікарень Луганщини.
Із зони активних бойових дій спільно з ГО «Наш сокіл» вдалося вивести 700 людей похилого віку.

Медичний “батальйон” закладу – це професійні хірурги, травматологи, терапевти, педіатри, кардіологи, психологи, за плечима яких багаторічний досвід роботи в галузі медицини. Частина персоналу – це лікарі-ВПО, які тікали від російської агресії з Маріуполя, Харкова, Бучі, Херсона.

Перші чотири місяці війни медики працювали у добровольчому шпиталі без заробітної плати.

Символ шпиталю – мураха. Ці комахи – вроджені «професійні» хірурги, які вміють лікувати лапки іншим «побратимам», які зазнали травмувань після нападу ворогів-термітів. А ще мурахи витягують поранених з «поля бою».

Перший Добровольчий Хірургічний Шпиталь отримав десятки відзнак та став номінантом престижної Європейської премії в галузі медицини European Health Leadership Awards 2022 (Aвстрія).