Перспективи розвитку бджільництва обговорили в аграрному департаменті ОДА
07 Лют, 2019 20:17
Відкриваючи нараду, заступник директора департаменту агропромислового розвитку ОДА Степан Вінтонович проінформував присутніх про минулорічні обсяги фінансової підтримки аграрного сектора Івано-Франківщини з державного та обласного бюджетів, а також про програми які будуть фінансуватися в 2019 році.
Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби в області Степан Белей розповів про необхідність суворого дотримання ветеринарно-санітарних вимог у галузі бджільництва.
Відбувся конструктивний обмін думками та інформацією між фахівцями аграрного департаменту, Держпродспоживслужби та пасічниками. Найактуальніше на сьогоднішній день питання – це отруєння бджіл отрутохімікатами.
Як стверджували пасічники , основною причиною загибелі бджіл було використання засобів захисту рослин без своєчасного попередження про це бджолярів.
За словами Степана Белея, дотримання правил та вияв взаємоповаги один до одного – є гарантом плідної співпраці сільськогосподарських підприємств та пасічників.
Крім того, пасічникам повідомлено про те, що всім головам сільських (селищних) рад та об’єднаних територіальних громад розіслані пам’ятки про необхідність повідомити власників пасік перед хімічними обробками із зазначенням пестицидів, про місця, час і спосіб проведення обробки.
Відповідно до «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл» профілактика отруєння бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог Закону України «Про бджільництво» та суворому дотриманні регламенту застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.
У той же час у дискусіях пасічники звернули увагу на те, що бджолярі часто самі винні в загибелі своїх бджіл. Вони вивозять свої пасіки та розміщують їх біля полів, не попереджуючи про це сільгоспвиробників, не звертаються до них за необхідною інформацією про дати обробки полів.
До учасників заходу доведено порядок проведення епізоотичного обстеження пасіки, клінічного огляду бджолосімей та взяття проб біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень.
Також обговорено порядок видачі ветеринарних документів та надання послуг, пов’язаних з проведенням експортно-імпортних операцій та транспортуванням територією України об’єктів державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, а також ряд законодавчих документів у сфері бджільництва.
Надано інформацію про порядок звернень пасічників у випадку виникнення проблем під час вирощування бджіл.
Як зазначив голова спілки пасічників «Прикарпаття» Іван Юсько налагодження конструктивної співпраці органів влади, місцевого самоврядування та пасічників стане запорукою успішного розвитку бджільництва, інформує відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.