Петиція щодо ліквідації Дельта-банку невдовзі може потрапити на стіл Порошенка

Автор: Єва Жасминова

20 Вер, 2015 09:43

Поділитись публікацією
Петиція щодо ліквідації Дельта-банку невдовзі може потрапити на стіл Порошенка

Великих обертів набрала петиція до президента України Петра Порошенка щодо штучної ліквідації банку.

Читайте також: Вкладники "Дельта банку" вже отримали 5 мільярдів гривень

Таку петицію 1 вересня цього року розмістили вкладники банку під назвою “Дельта Банк. Ліквідація системно важливого банку – ліквідація довіри до банківської системи і влади”. Вкладники банку вимагають визнати ліквідацію та банкрутство банку штучним та невиправданим.

Всього за 20 днів з початку розміщення петиції вона вже набрала понад 20 тисяч голосів з 25 тисяч необхідних, щоб звернення у десятиденний термін розглянув президент України. До закінчення збору підписів залишилося 73 дні.

Петиція розміщена за посиланням.

Нижче подаємо суть петиції:

 ТЕКСТ ЕЛЕКТРОННОЇ ПЕТИЦІЇ:

Шановний, пане Президенте, В черговий раз, ми, громадяни України та вкладники Дельта Банку, звертаємось до Вас як гаранта конституційних прав та свобод, з вимогою втрутитись в ситуацію з умисним банкрутством Дельта Банку та крадіжкою грошових збережень десятки тисяч українських сімей.Ситуація, в якій опинились вкладники Дельта Банку, – пряма відповідальність держави. Факти виведення коштів вкладників та сум рефінансування НБУ акціонером та менеджментом банку на закордонні рахунки під пильним «наглядом» регулятора відомі вже не лише вкладникам, Генеральній прокуратурі України, але й широкому загалу. Результат масштабної корупції на найвищому рівні? Очевидно, що так. Не дивлячись на офіційні повідомлення Національного Банку України щодо покриття Фондом гарантування 94% вкладників Дельта Банку, офіційні дані свідчать, що Фондом покривається лише близько 50% всіх вкладів фізичних осіб. Решта 50% вкладів, що складає більше 15 млрд.грн., у громадян просто вкрали і вони змушені змиритися з цим? Забути про своє здоров’я, виховання своїх дітей та задоволення своїх життєвих потреб? Очевидно, що ні. Аналіз причин краху системного банку вказує на допущену владою помилку. За вже більше 6 місяців поневірянь по владним кабінетах та акцій протесту вкладники не дочекались жодних ефективних кроків чиновників по врятуванню вкладів. Таким чином, вкладники змушені були розробити власну компромісну пропозицію щодо виходу із ситуації – передання вкладів на приймаючий чи перехідний банк із їх заморожуванням на розумний строк. Пропозиція вкладників вже довгий час лежить на столі, як в Національному банку України, так і в Адміністрації Президента. Влада зобов’язана виправляти свою помилку? Очевидно, що так. Країна, яка визначила свій європейський шлях розвитку та впровадження демократичних цінностей, зобов’язана бути прикладом для інших країн. Але чомусь інші країни, такі як Білорусь та Казахстан, показують приклад Україні вирішення подібних ситуацій. На жаль, за цей час об’єднання вкладників «За націоналізацію Дельта Банку» лишилось через самогубство та втрату здоров’я більше десяти осіб. Не витримали, зневірились. Зупиніть це! Нам важливо зберегти життя кожного. Пане Президенте, настав час виправдовувати наданий мандат довіри та виконувати суспільний договір, укладений з Вами.