Петро Порошенко привіз Томос на Прикарпаття (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Таня

18 Лют, 2019 13:25

Петро Порошенко привіз Томос на Прикарпаття (ФОТО, ВІДЕО)

У понеділок, 18 лютого, Президент України Петро Порошенко і Митрополит Епіфаній привезли до Манявського Хресто-Воздвиженського чоловічого монастиря ПЦУ Томос.

Читайте також: "Ми маємо не дати повернути Україну в минуле", - Петро Порошенко на Раді регіонального розвитку Прикарпаття (ФОТО)

Тисячі вірян разом зі главою держави молилися за Україну. Під час відправи для огляду виставили Томос про надання автокефального церковного устрою Православній церкві України, інформує “Галка”.

Як відомо, шостого січня Вселенський патріарх Варфоломій офіційно надав Україні Томос про автокефалію. Вже наступного дня Петро Порошенко розпочав українськими містами “Томос-тур”.

“Господь дав нам великий дар свободи для Української церкви. Ми молилися, боролися, сподівалися і ось Бог зглянувся, і дарував нам єдність”, – каже Митрополит Епіфаній.

Він додав, Петро Порошенко також зробив значний вклад, що призвело до єдності Української церкви.

“Покоління українців молилися про це, у тому числі і в Манявському скиті. За те, що ми зняли московське ярмо, за те, що ми побудували духовний фундамент, дякуємо Богові. 15 грудня десятки тисяч людей на Софійській площі протягом 11 годин простояли на морозі, аби почути звістку про надання Томосу. Це свідоцтво, грамота про те, що Україна набула волі”, – звернувся до присутніх Петро Порошенко.

Він додав, 320 парафій приєдначился до ПЦУ, п’ять з них – на Прикарпатті. За останній місяць переходить парафій більше, ніж за п’ять років.

Також Гарант нагородив орденом “За заслуги другого ступеню” Митрополита Андрія.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні!