Піцан відбиває пенальті, а Барчук – забиває: “Прикарпаття” вдома вирвало нічию з “Кривбасом” (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

18 Sep, 2021 15:51

Суботню програму чемпіонату Першої ліги відкрив поєдинок в Івано-Франківську, де “Прикарпаття” зіграло з одним із лідерів – криворізьким “Кривбас”.

У матчі дев’ятого туру Першої ліги Кривбас вирушив в гості до Прикарпаття в надії здобути чергові три очки, які допомогли б команді з Кривого Рогу закріпитися на другому місці в турнірній таблиці. Підопічні Геннадія Приходька знали про нічийний результат матчу в Харкові між Металістом і Поліссям і, безумовно, були мотивовані скористатися осічкою головних конкурентів команди в нинішньому сезоні. З іншого боку, перед новою зустріччю криворіжці не найкращим чином грали на виїзді, вигравши всього один матч з трьох.

Кривбас в минулому турі чемпіонату повернувся на переможний шлях, розгромивши на своєму полі Ужгород з рахунком 5:0, а ось Прикарпаття перервало свою безпрограшну серію, поступившись на виїзді Поліссю (0:2). Команда Олега Рипана не відрізняється стабільністю в поточному розіграші Першої ліги і справедливо перебуває в середині таблиці. Цікаво, що поєдинок між Прикарпаттям і Кривбасом став першим в історії протистоянь між суперниками і додавав пікантності цій грі.

Вже на другій хвилині матчі гості отримали чудову можливість вийти вперед: Васін отримав м’яч в штрафній і пробив по воротах, але влучив точно в руку Матушевського, а головний арбітр Олексій Деревінський призначив пенальті. Одинадцятиметровий викликався пробивати Дебелко, але зробив це вкрай невдало – удар по центру став легкою здобиччю для Піцана. Ось так вже на старті поєдинку Кривбас упустив реальний шанс відкрити рахунок, пише МФК “Прикарпаття”.

Прикарпаття на початку гри діяло другим номером, але робило свої спроби загострювати гру попереду. Пригадується небезпечний простріл Воробчака з правого флангу, а також непоганий дальній удар Сондея – вище воріт. Але все ж саме Кривбасу вдалося забити перший гол! Мостовий зробив навіс з лівого флангу, Васін скинув м’яч на Хобленка, який явно пробивав по воротах, але в підсумку віддав передачу на Щедрого – хавбеку залишалося лише розстріляти ворота з близької відстані – 0:1.

Але і після забитого м’яча події на полі не заспокоїлися. Вже через кілька хвилин Заїменко грубо збив Барчука в своєму штрафному і арбітр без роздумів призначив другий пенальті в грі, на цей раз в ворота Кривбасу. Сам потерпілий з точки переграв Сарнавського, хоча голкіпер гостей був близький до того, щоб відбити удар нападника Прикарпаття – 1:1. Лише після цього м’яча характер гри змінився, команди стали діяти більш обережно, а перевага Кривбасу вже не виглядала такою очевидною. По суті, до кінця першої половини матчу обом суперникам так і не вдалося створити хоча б один серйозний момент біля чужих воріт.

Другий тайм почався з небезпечного моменту від Прикарпаття: господарі втекли в контратаку, але Барчук ударом з непоганої позиції не влучив у ближній кут. А ось у Кривбасу на старті другого тайму зовсім нічого не виходило в атаці: підопічні Приходька частіше володіли м’ячем, але ось з просуванням вперед у гостей були серйозні проблеми. Лише в середині другої половини гри після розіграшу кутового моменту був у Говедаріци, але легіонер Кривбасу не зміг дотягнутися до м’яча.

Після перерви команди грали агресивніше, на полі було багато боротьби і невиправданих порушень, а також затримок, які явно не сприяли комбінаційному і видовищному футболу. Прикарпаття явно влаштовував нічийний результат, команда Рипана грала за рахунком, в той час як Кривбас робив аж надто мляві спроби створити небезпеку біля воріт Піцана. У компенсований час гості зробили штурм чужих володінь, але після удару Ловріча головою м’яч полетів над поперечиною, а Говедаріца з вигідної позиції пробив неточно.

Як результат – закономірна нічия, адже ні господарі поля, ні гості відверто не награли не найбільше в цьому матчі. Кривбас знову зіграв непереконливо на виїзді і втратив можливість підібратися ближче до Металіста перед очною зустріччю з лідером Першої ліги, а Прикарпаття взяло одне очко в матчі проти серйозного суперника і має бути задоволене своїм виступом в домашньому поєдинку.

Man of the Match: Іван Піцан (Прикарпаття)
У обох голкіперів було не так багато роботи в цьому матчі, але саме Іван Піцан зумів проявити себе на старті гри, відбивши пенальті – цей епізод став ключовим у поєдинку, адже хто знає, як розвивалися б події на полі, відкрий Кривбас рахунок на перших хвилинах.

Sport Arena

Чемпіонат України. Перша ліга. 9 тур
«Прикарпаття» (Івано-Франківськ) – «Кривбас» (Кривий Ріг) – 1:1 (1:1)
Голи:
Барчук (24, пен.) – Щедрий (18).
На 3-й хвилині Дебелко (“Кривбас) не реалізував пенальті (воротар).

Прикарпаття: Піцан, Квасний, Матушевський, Лень, Писко, Воробчак (Дитко, 90+2), Семотюк, Цюцюра (Кузьмин, 46), Сондей (Толочко, 77), Волошинович (Рудюк, 71), Барчук (Горбаченко, 83).
Кривбас: Сарнавський, Мостовий, Заїменко, Зотько, Балан (Татарков, 56), Рябов (Приходько, 80), П’ятов, Васін (Говедаріца, 56), Дебелко (Ловріч, 72), Хобленко, Щедрий (Збунь, 77).
Попередження: Матушевський (2), Писко (45+1), Квасний (89), Іван Піцан (90+6) – Балан (6), Заїменко (23), Васін (35), Дебелко (54), Мостовий (72), Зотько (86).

18 вересня 2021 року. 13:15. Івано-Франківськ, стадіон “Рух”. 1680 глядачів. +17 С.
Арбітр: О.Деревінський (Хмельницький). Асистенти арбітра: В.Нижник (Вінниця), Є.Данильченко (Луганськ).
4-й арбітр: М.Липко (Івано-Франківськ). Спостерігач арбітражу: О.Шамич (Київ).