Під адмінбудинком депутатів просили не переселяти обласну бібліотеку юнацтва на користь кафе (ФОТО)

Автор: Турій Роман

29 May, 2020 09:46

Поділитись публікацією
Під адмінбудинком депутатів просили не переселяти обласну бібліотеку юнацтва на користь кафе (ФОТО)

Вранці 29 травня під стіни ОДА вийшла ініціативна група франківців, котрі виступають проти обміну комунальних приміщень обласної ради у центрі міста  (бібліотеки для юнацтва) на нерухомість на Південному бульварі.  

Читайте також: Рада ухвалила бюджет-2022. Як голосували прикарпатські депутати

О 10-ій годині стартує чергова сесія обласної ради, де можуть розглянути це питання, і люди вирішили продемонструвати свою позицію обранцям.

Мова йде про приміщення бібліотеки на “стометрівці” в центрі Івано-Франківська, де на першому поверсі будівлі розміщена кав’ярня «Цукерня». Її власники і просять розширити свої площі за рахунок культурного закладу. Натомість пропонують більше приміщення на Південному бульварі. Активісти кажуть, що за цією ініціативою стоїть засновник бізнесу, нардеп від «Слуги Народу» Роман Мулик.

«Є спроба переселити заклади з Незалежності 12 – обласна бібліотека для юнацтва та центр культури і туризму Прикарпаття в інші приміщення на Південному бульварі, 22, в якому знаходиться секонд-хенд. Це якось дуже цинічно і символічно. Так, потрібно створити в бібліотеці простір, щоб молоді було цікаво там перебувати, але основний месидж – у цей час відбувається наступ на українську культуру. Ми бачили події в центрі Довженка, в музеї Гончара і тут відбувається процес атаки на бібліотеку. Ми знаємо, що на першому поверсі є офіси депутатів «Слуг Народу», і ми розуміємо, для чого це їм приміщення. У Романа Мулика на першому поверсі кафе «Цукерня». Маємо таку інформацію, що деякі депутати не дозволять зробити таких обмін. Але ми, як громадськість, маємо тримати цю руку на контролі», – каже активістка Наталія Перцович, пише «Галка».

За її словами, на бібліотекарів здійснюється тиск, тому їх сьогодні немає разом з активістами під стінами ОДА.

«Ми розуміємо, що вони не вийдуть сюди. Можливо, їм і комфортно від цього», – зазначила Перцович.

До слова, стало відомо, що скоріш за все це питання на сесії не розглядатимуть – його напередодні зняли з розгляду на президії облради.

До слова, напередодні в мережі з’явилося відкрите звернення активістів Прикарпаття з проханням не допустити обміну.

**Відкрите звернення****до депутатів Івано-Франківської обласної ради щодо намагань захопити приміщення "…

Опубліковано Наталею Перцович Четвер, 28 травня 2020 р.