Під час АТО імпорт та продаж бронежилетів та ліків здійснюється без ПДВ

Автор: Людмила Баран

11 Jul, 2014 16:36

Поділитись публікацією
Під час АТО імпорт та продаж бронежилетів та ліків здійснюється без ПДВ

Відповідні зміни до Податкового кодексу працюють з 1 липня.

Прийнято Закон України від 01.07.2014 No4199а «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо спеціальних засобів індивідуального захисту та лікарських засобів), повідомляє прес-служба ДПІ.

Він звільняє від оподаткування ПДВ операції із ввезення на митну територію України спеціальних засобів індивідуального захисту та ліків згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Зміни дійсні під час проведення антитерористичної операції.

 Податковий кодекс України доповнено новим положенням такого змісту: «Тимчасово, на період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану відповідно до законодавства, звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України” Далі йде перелік речей, на які розповсюджується це положення.

Це – спеціальні засоби індивідуального захисту: каски і їхні компоненти (тобто підшоломи, амортизатори). та бронежилети. Засоби захисту мають бути виготовлені відповідно до військових стандартів або військових умов для потреб правоохоронних органів, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, іншихсуб’єктів, що здійснюють боротьбу з тероризмом відповідно до закону.

Також до переліку внесені лікарські засоби та медичні вироби, що “призначені для використання закладами охорони здоров’я для надання медичної допомоги  особам, які у період проведення антитерористичної операції та/або запровадження воєнного стану  зазнали поранення, контузії чи іншого ушкодження”.