Під час місяця здоров’я у понад півсотні франківців виявили онкопатології

Автор: Костинюк Олександр

04 Чер, 2019 12:03

Під час місяця здоров’я у понад півсотні франківців виявили онкопатології

З 2 по 31 травня франківкам і франківцям різного віку пропонували безкоштовно та без запису в електронну чергу пройти огляд і проконсультуватися у семи місцевих поліклініках і трьох жіночих консультаціях. Під час обстежень двоє франківок вперше дізналися, що вони – при надії; виявлено 58 випадків онкопатології, 54 людей скеровано на лікування.

Читайте також: Івано-Франківськ потрапив у ТОП-5 найкомфортніших міст України

Про це повідомила на своїй сторінці в соцмережі Facebook секретар франківської міськради Оксана Савчук, інформує “Галка”.

Нагадаємо, цього року вперше в ініціативі могли брати участь не лише франківки, а й франківці. Загалом у рамках місяця здоров’я до медиків звернулися 239 чоловіків.

“Приємно бачити таку цифру. Це дуже гарний показник. Саме стільки чоловіків подбали про своє здоров’я та вирішили пройти обстеження. Найбільш активними були чоловіки віком від 35 до 45 років. Потішило й те, що ще дві жінки стануть мамами. Цю новину вони вперше почули саме під час проходження обстеження в рамках проєкту “Місяць здоров’я””, – йдеться в повідомленні.

Статистика:

– 1159 учасників пройшли цитологічне дослідження;
– 204 учасниці обстежилися на мамографі;
– 637 учасників пройшли УЗД;
– консультації суміжних спеціалістів отримали 127 франківців;
– у 346 мешканців виявили запальні захворювання репродуктивної системи;
– 58 випадків онкопатології;
– 54 людини скеровано на лікування.

Оксана Савчук додає, що також під час місяця здоров’я 102 дівчини-підлітки змогли звернутися до лікаря та здати аналізи. А завдяки спільній роботі з однією з найбільших лабораторій в Україні – “Сінево” – 143 мешканців направлено за рекомендаціями лікарів на обстеження на онкомаркери.

“Нам вдалося сформувати виїзну групу лікарів для лежачих пацієнтів, потурбуватися про мам у час, коли їхні дітки проходили лікування в дитячій лікарні та провести безліч консультацій.  Велика подяка всім лікарям, начальниці Управління охорони здоров’я Марії Бойко та всім керівникам міських поліклінік, дитячої лікарні та жіночих консультацій. Дякую кожному учаснику та учасниці, що не знехтували можливістю та попіклувалися про своє здоров’я”, – підсумувала Оксана Савчук.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry