Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися у військкомат, якщо їм надійшла повістка – Сорокопуд

Автор: Турій Роман

18 Лип, 2014 19:25

Поділитись публікацією
Під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися у військкомат, якщо їм надійшла повістка – Сорокопуд

Військовий комісар Івано-Франківського міського військового комісаріату підполковник Ігор Сорокопуд у коментарях виданню www.galka.if.ua повідомив, що у нього наразі немає інформації про те, що уже з понеділка має початися масова мобілізація.

Читайте також: В Івано-Франківську стартував призов на строкову службу

За його словами, у цій справі не все так просто. Спершу рішення має бути прийняте Президентом, а потім затверджено парламентом.

Якщо все ж мобілізацію буде оголошено, то чоловіки, які отримають повістку зобов’язані з’явитися у військкомат, каже Ігор Сорокопуд.

«Є закон України, який визначає відповідальність за ухиляння від служби. Це стаття 336 Кримінального кодексу», – відзначає підполковник.

Ухилення від призову за мобілізацією – карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Довідково

Стаття 336 ККУ «Ухилення від призову за мобілізацією».

Суб’єктами злочину є громадяни України (у т.ч. й ті, які під час мобілізації перебувають за кордоном) чоловічої або жіночої статі – військовозобов’язані, що перебувають в запасі першої (військовозобов’язані, які перебували на військовій службі й отримали під час її проходження військово-облікову спеціальність) або Другої (військовозобов’язані, які не отримали військово-облікової спеціальності, які проходили військову службу в інженерно-технічних частинах, які взагалі не призивалися на військову службу, а також військовозобов’язані-жінки) категорій (про поняття військовозобов’язаний див. коментар до ст. 401).

Щодо вікової ознаки суб’єкта цього злочину, то ним можуть бути особи віком від 18 років до граничного віку перебування в запасі першого або другого розряду (для солдат, матросів, сержантів і старшин – це, відповідно, 35 і 40 років, прапорщиків і мічманів – 35 і 50, молодших офіцерів – 45 і 50, старших офіцерів, крім полковників (капітанів 1 рангу) – 50 і 55, полковників (капітанів 1 рангу) – 55 і 60, вищих офіцерів – 60 і 65 років, для жінок – прапорщиків, мічманів і осіб офіцерського складу – 50, інших військовозобов’язаних-жінок – 45 років), а щодо статевої – то військовозобов’язаними можуть бути лише ті із жінок, які: а) звільнені з військової служби за контрактом у запас; б) мають за спеціальністю медичну підготовку або підготовку, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, придатні до військової служби за станом здоров’я і віком.

Крім того, у воєнний час за рішенням Президента України можуть бути призвані на військову службу жінки, які не мають дітей або мають дітей старше 8 років та які у віці від 18 до 40 років пройшли загальне військове навчання.

 

Теги: