Під оплески та вигуки “ганьба”: мерія скасувала інвестиційний конкурс на будівництво біля озера (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Зелінська Тетяна

14 Лис, 2024 11:50

Поділитись публікацією
Під оплески та вигуки “ганьба”: мерія скасувала інвестиційний конкурс на будівництво біля озера (ФОТО, ВІДЕО)

Депутати Івано-Франківської міської ради проголосували “за” скасування інвестиційного конкурсу на будівництво біля міського озера. Обговорювання тривало під оплески та вигуки “ганьба”.

Про це пише “Галка” з сесії Івано-Франківської міської ради.

Слово надали двом представникам від кожної зі сторін – хто виступають “за” реабцентр біля озера, а також ті, хто за збереження зеленої зони. Мер Руслан Марцінків додав, що він “за” скасування інвестиційного конкурсу, і що Микола Вітенко, який очолив комісію з цього питання, має знайти нову ділянку для Центру.

Прихильник реабцентру біля озера, представник громадської організації “Варто” Микола Бітюк сказав, що повномасштабна війна триває вже два роки, і за ці два роки мерія не зробила достатньо реабілітаційних центрів, тому вони взяли все у свої руки. 

“Ви відправляєте нас по закинутих забудовах… Ми хочемо бути частиною реабілітаційного центру біля озера, щоб ми йшли після реабілітації гуляти на озеро. Ми не хочемо бути на Софіївці, де ви ніяк не можете закінчити вже скільки років будівництво, чи на інших недобудовах”.

Ветеран Сергій Песчальніков додав, що питання реабілітації бійців стоїть дуже гостро, і що ділянка біля озера відповідає умовам для реабілітації.

Громадська активістка Ірина Чолій звернулася до всіх депутатів, як до батьків, які мають дітей, які живуть в цьому місті.

“Чи бачите ви перспективи для своїх дітей у цьому місті? Чи вважаєте ви наше місто комфортним та екологічним? Я думаю, що відповідь – ні. Фахівці та екологи кажуть, що озеро не можна забудовувати, законом цьому рішенню є генплан, про який багато хто забуває”.

Вона додала, що всім разом потрібно знайти спільне рішення щодо реабілітаційного центру.

Представниця ГО “Варто” зазначила, що парк і реабілітаційний центр має бути в одному місці, і що інвестиційний конкурс не потрібно скасовувати. За її словами, що поранених воїнів, які потребують реабілітації, буде все більше.

 

Воїн Олександр розповів, що воює з 2022 року, і що багато його побратимів мають великі психологічні проблеми. 

“Цей реабілітаційний центр може стати домівкою для ветеранів, щоб поговорити про свої труднощі. Він буде об’єднувати ветеранів. Якщо ми будемо відкладати це рішення, то я не знаю… На цій ділянці спокійно поміщається і парк ветеранів, і реабілітаційний центр”.

Христина Дувірак поділилася, що у неї на війні безвісти пропав син, а під час першого поранення він потребував реабілітації. І вже на який рік війни, у місті немає достатньої кількості реабілітаційних центрів, каже жінка.

“Все біля озера вже забудовано. Я маю там дачу, і не можу туди нормально пройти. Бо всі ті приватники, які там будуть, вони ставлять там паркани та охорону. Знаєте, ніколи б не подумала, що наше місто може так розтягатися, що стільки у ньому будують”.

Представниця ГО “Парк Ветеранів України” Катерина Лозовенко зазначила, що відповідно до генерального плану – ця ділянка призначена для зелених засаджень.

“У контексті зелених зон, то їх у місті лишається все менше і менше. Враховуючи зміни клімату, потрібно зберегти цю зону. Нас підтримує громада, нас підтримують військові та ветерани. Ми не є опонентами нікому, ми є мешканцями громади, ми також розуміємо важливість реабілітаційного центру, але не за рахунок зелених зон”.

Мера просили дати слово ще представникам громадської організації “Парку Ветеранів України”, але він заперечив та запропонував одразу голосувати.

34 депутатів проголосували “за” скасування інвестиційного конкурсу на будівництво біля міського озера.

Інші новини з сесії: 

 

 

Передісторія: 

Наприкінці 2018 року в Івано-Франківську між орендарем землі “Гаразд Україна” й депутатами, та активісти ВО “Свобода розгорівся скандал через вказану ділянку. Фірма планувала побудувати поблизу міського озера розважально-відпочинковий комплекс. Натомість, у міській раді заявили, що дозвільних документів у будівельної компанії немає й громада не віддасть землю під забудову.

Тоді міська влада поспіхом встановила капличку, хрести й дитячий майданчик. Також певний час там тривав цілодобовий прийом громадян.

25 лютого 2020 року на засіданні міської ради повідомили, що стару угоду про оренду буде розірвано. Натомість укладуть нову: 2,8244 га землі терміном на 12 років відійде “гараздам”, а 1,1766 га опікуватиметься місто. На останній ділянці планували створити парк, який утримуватиме комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації”. Обіцянку мер не виконав.

2 серпня 2024 франківська міськрада зробила черговий крок до остаточної забудови озера: проголосували за оголошення інвестиційного конкурсу на будівництво реабілітаційного центру в межах вул. Гурика та центрального міського озера.

8 серпня Марцінків заявив, що забудувати зелену зону біля озера просили ЦМКЛ та “громадські організації учасників бойових дій”, проте не уточнив назву цих ветеранських організацій. 

Франківці натомість зібралися навколо ідеї створити Парк Ветеранів України й почали облагороджувати територію.

Згодом ініціатори забудови розповіли, що за проєктом має бути 20-25% нерухомості під реабілітацію, решта під комерцію.

12 серпня Волгін детально розповів, що, на його думку, не так з проєктом реабілітаційного центру поблизу міського озера.

За якийсь час між двома сторонами виникла бійка. Активіст Андріан Волгін дав ляпаса блогеру із Запоріжжя та став жертвою нападу противників – із відкритою травмою голови він та блогер потрапили у лікарню.

29 жовтня Івано-Франківська на сесії міська рада перенесла розгляд питання будівництва реабілітаційного комплексу в межах вулиці Гурика та міського озера. На що присутні проскандували “Ганьба”.

7 листопада комісія щодо будівництва у зеленій зоні біля франківського озера була ще на етапі створення.

Читайте також: Івано-Франківська міська рада затвердила бюджет на 2025 рік