Під тиском ОСББ уряд вимушено змінив вимоги з монетизації субсидій

Автор: Вадим Войтик

21 Лют, 2018 14:02

Поділитись публікацією
Під тиском ОСББ уряд вимушено змінив вимоги з монетизації субсидій

Кабінет Міністрів затвердив зміни до методики монетизації субсидій і пільг на послуги з управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття й рідких нечистот.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду, передають Українські Новини.

Документ був розроблений для коригування нового механізму монетизації субсидій і пільг, що діяв в Україні з 2018 року. Як повідомляла “Галка”, зміни викликали хвилю обурення з боку ОСББ, які вимагали реальної монетизації субсидій та пільг.

На сьогодні заборгованість за субсидіями перед ОСББ, а також управляючими компаніями, в тому числі комунальною “МІУК”, становить від трьох до шести місяців.

Відтепер пропонується перевести розрахунки щодо пільг і субсидій за послуги з управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття й рідких нечистот з рахунків Державної казначейської служби на поточні рахунки.

Розрахунки за ці послуги передбачено здійснювати на підставі інформації про нараховані пільги й субсидії, але в рамках фактичного споживання. Кошти казначейство обіцяє перераховувати до 10 числа місяця, наступного після звітного.

Також для постачальників послуг з водопостачання й водовідведення передбачено можливість спрямування коштів на розрахунки за питну воду, придбану для централізованого постачання споживачам, за очищення стічних вод іншими підприємствами, розрахунки за теплову енергію.

Для постачальників послуг із централізованого теплопостачання передбачено можливість спрямування коштів на оплату купованої теплової енергії, питної води й послуг з водопостачання, придбаних для надання послуг із централізованого постачання гарячої води.

Перерахування пільг і субсидій за теплову енергію й використання цих коштів об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків за умови виробництва теплової енергії на власних потужностях з використанням природного газу буде здійснюватися за єдиними правилами, визначеними для всіх постачальників електричної енергії.