Під забудову? Влада Франківська продала за 5 мільйонів архітектурну окрасу вулиці Грюнвальдської (ВІДЕО)
23 Чер, 2021 14:20
В Івано-Франківську продали 110-річну будівлю, яка розташована на вулиці Грюнвальдській. Міська рада продала будинок за п’ять мільйонів гривень.
Два будинки-близнюки на Грюндвальській збудували в 1910-му році. Власником цих будівель була родина Ляйбліхів. Після того, як місто викупило в цієї родини ділянку для побудови вулиці Грюнвальдської, Ляйбліх на новій вулиці збудував два майже однакові будинки для своїх синів.
Архітектор Андрій Назаренко каже, що будинок потрібно внести до переліку пам’яток архітектури, аби новий власник не зруйнував будівлю, пише Суспільне Карпати.
“Досить така цікава історія. І, в принципі, на таких саме будинках місто і тримається. Ми, як громада, всю нашу додану вартість і атмосферу нашого міста маємо саме на такій архітектурі”, – сказав архітектор Андрій Назаренко.
“По Грюнвальдській є два особняки під номерами 6 і 8. Вони майже подібні, ще й стоять упритул. Що це – брак фантазії архітектора чи нестача коштів на оригінальні проекти у замовника? Ні те, ні інше. І з цього приводу є одна давня легенда. У 1908 році станиславівський магістрат вирішив прокласти нову вулицю, яка б сполучала центр із вокзалом. Для цього довелося викупити землю в родини Ляйбліхів. За ділянку глава сім’ї отримав досить пристойну грошову компенсацію. Найнадійніше було вкласти їх у нерухомість. Оскільки Ляйбліх мав двох синів, він вирішив збудувати кожному будинок, та не будь-де, а на новозаснованій вулиці – Грюнвальдській. А щоб діти не сварилися між собою, мовляв, комусь дістався кращий особняк, мудрий старий наказав зробити хати однаковими. Ну, майже. З того часу будинки відрізняються лишень формою куполів”, – каже Іван Бондарев.
Більше у відео Суспільного Карпати:
За інформацією “Галки”, сьогодні у приміщеннях знаходиться Регіональний центр з правової допомоги і Південно-західне управління юстиції. А ще ГО ,,Легіон Свободи” – засновниками якої є ексдепутати від ВО “Свобода” Михайло Малярчук та Андрій Гнатів.
Нещодавно в соціальній мережі Фесбук у групі “Ретро Франківськ” мешканці обурилися, що таку красиву будівлю продали та переживають за подальшу долю будинку.
Oleg Tereshkun “Жаль… ще з дитиства памятаю, як дідусь мені розказував, що то якийсь пан побудував два однакові будинки для своїх дочок..”
Ольга Назаренко пише “О жах! Один з них-праворуч-мій дитячий садочок! Це ж така окраса міста! Людям відбирає розум!…”
Roman Sishchuk “Місто поступово втрачає набутий сторіччями полір”.Орися Любенко “Люди,бережіть старий Франківськ!!! Зупиніться з вашими будовами- коробками!! А то ще трохи і не буде чого показати нашим дітям,внукам.”Igor Shuliatytskiy “Отакі будиночки не мають права знести, а нам всім треба стояти горою. Історична пам’ятка Станіславова.”татьяна Терсенова-Заводовская “Люди, не можна цього дозволити. Де спільнота???? Як можна знищити таку красу?”
Rena Popadynets “Прикро, боляче. Це як треба ненавидіти РІДНЕ МІСТО, щоб так жорстоко знущатися над пам’ятками архітектури. Що залишимо нащадкам? Який сором! Мені ,корінній жительці міста,зрозуміти це неможливо. Хочу вірити,що це фейк.”Ніна Рижик “Як знесуть? Це ж казкові будиночки з дитинства так собі придумала, що саме в такому будиночку мав би жити добрий чаклун, що придумує казки та казкові феї.Біля них так затишно! Пропоную створити групу по захисту історичних об’єктів.Що ми лишимо нашим нащадкам? Шкло та бетон, ті потворні будови, які не вписуються в історичну частину міста. Хіба у нас мало міста на околицях? Наприєднували купу сіл, най будують там свої ТРЦ!”
Роман Ониськів “Прикро. Прикро за себе, бо чергову згадку про мої 3 роки в Франику на початку 80-х шляк тратить. Але прикро за тих, хто можливо черговий казковий тихий елемент історії ІФ вже не побачить навіть вперше”