Підконтрольний РФ і не платив податки: суд арештував корпоративні права калуського “Карпатнафтохіму” (ФОТО)

Автор: Турій Роман

09 Сер, 2022 15:04

Поділитись публікацією
Підконтрольний РФ і не платив податки: суд арештував корпоративні права калуського “Карпатнафтохіму” (ФОТО)

За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на корпоративні права підприємства, пов’язаного з компаніями РФ, на загальну суму понад 2,3 млрд грн, а також на 35 об’єктів нерухомості цього підприємства.

Офіс Генпрокурора не називає імені підприємства, але з фото помітно, що йдеться про адміністративну будівлю “Карпатнафтохіму” у Калуші, пише “Галка”.

За даними слідства, службові особи підприємства – одного з найбільших виробників органічних хімічних речовин на території України, упродовж 2017-2022 років ухилилися від сплати податків на суму понад 3 млрд грн. При цьому вони протиправно перерахували на користь юридичної особи-нерезидента, підконтрольної російській нафтовій компанії, понад 5 млрд грн з метою їх легалізації.

За інформацією Наших грошей, цінним активом російської компанії «Лукойл» в Україні довгий час було ТОВ «Карпатнафтохім». Але напередодні введення санкцій в 2017 році «Лукойл» продав підприємство Ігорю Щуцькому та Ілхаму Мамедову (власники нідерландської Karpaty Chemical). Ігор Щуцький через ТОВ ТОВ «Група компаній «Техінсервіс» пов’язаний з Андрієм Іванчуком, який на момент продажу «Карпатнафтохім» був нардепом та одним з лідерів «Народного фронту». Благодійний фонд Іванчука «Покуття» регулярно проводить спільні акції з «Карпатнафтохім». Бізнес-партнером Іванчука по «Техінсервісу» називав себе Ігор Коломийський.

Мамедов – багаторічний топ-менеджер «Лукойлу» в Україні, який і нині може представляти інтереси російської компанії.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами ухилення від сплати податків та легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, здійснюють детективи Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводження Департаменту стратегічних розслідувань НП України. З метою виконання завдань кримінального провадження Офісом Генерального прокурора організовано взаємодію з Державною податковою службою України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Читайте також: Понад 50 мільйонів боргу — енергетики пояснили, чому залишають без електрики "Карпатнафтохім"