Підняли на аличці й чупа-чупсах 4,5 тис. грн: як юні франківці перемогу наближають (ФОТО)
26 Сер, 2022 15:11
Поки бійці ЗСУ виганяють з теренів України російського агресора, а Фонд Притули та “Повернись живим” купує супутники, не стоять осторонь й найменші українці.
Чи не в кожному населеному пункті дітвора влаштовує ярмарки, де продає смаколики, іграшки й різний “хендмейд”, аби зібрати гроші для Збройних сил України. Ось, наприклад, десятирічна дівчинка плете прикраси, продає їх у центрі міста, а вторговані гроші – на ЗСУ, а ось 9- та 10-річні франківки продають різні напої – гроші туди ж.
До збору коштів долучилися й брат із сестричкою з Коломиї, які торгують домашньою випічкою, аби передати кошти на потреби 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади..
Наближає перемогу неподалік міського озера й франківська малеча.
Відтак, біля розважального центру Чубі Бум семеро (на момент приходу “Галки“) дітлахів з навколишніх будинків облаштували мініринок.
Тут можна знайти дарунки матінки природи, зокрема власноруч зібрану аличу, яблука. Також серед асортименту солодка водичка, цукерки й іграшки: металеві машинки й модний колись антистрес “Pop it”. Ящики для товару й рекламні таблички також за малечею.
На чолі – 11-річний Святослав, який безпосередньо завідує торгівлею та його одноліток Роман – пропонує перехожим ознайомитися з товаром.
“Ми продаємо кисло-солодку чорну аличу, солодку жовту аличу. На ній підняли понад 800 гривень.
Також вдома збираємо машинки, якими не граємося. Крім того, за власні гроші придбали водичку, солодощі. Все це продаємо й скидуємо Притулі”, – ділиться Святослав.
Так, чупа-чупс коштує десять гривень, “шипучки” – дві гривні, водичка – 15, одне яблуко три гривні.
Відзначимо, що до своєї справи діти підійшли з усією відповідальністю: мають і електронні ваги, і цінники.
Свою ініціативу юні франківці розпочали на День Незалежності й відтоді щодня на своїх робочих місцях. За неповних три дні вдалося зібрати чотири з половиною тисячі гривень.
“Того дня було дуже багато тривог. Нам це надоїло, ми згуртувалися й щоб швидше закінчилася війна, почали збирати гроші”, – додає Святослав.
Зазначимо, що у двох хлопчаків батьки у ЗСУ.
Тим часом провідати дітлахів прийшла мама Миколая – Тетяна. Застерігає, аби довго не сиділи на сонці.
“Організувалися самі. Син увечері пришов й сказав, що вирішили нарвати аличу й продавати. На другий день розширили бізнес. Вчора ще був попкорн, соломка. Словом, що стало популярне – тим й торгують”, – ділиться пані Тетяна.
У цей час батько одного з юних підприємців поповнює запас товару – рве аличу. Дітей просить цього не робити, бо високо.