Підприємцям можуть заборонити використовувати гроші з рахунку ФОП на власні потреби

Автор: Вадим Войтик

16 Aug, 2019 11:06

Підприємцям можуть заборонити використовувати гроші з рахунку ФОП на власні потреби

Фізособам-підприємцям можуть заборонити використовувати гроші з підприємницького рахунку на особисті потреби. Така норма міститься в проекті постанови НБУ, яка вносить зміни до Інструкції про відкриття та закриття рахунків клієнтів банків.

Про це повідомляє «Бухгалтер 911».

Якщо постанова буде прийнята, інструкцію доповнять таким абзацом:

«Забороняється використовувати поточні рахунки фізосіб-підприємців, які займаються незалежною професійною діяльністю для здійснення операцій, пов’язаних з особистими потребами».

Видання відзначає, що поки неясно, як буде контролюватися використання коштів. Але заборона може стосуватися і зняття грошей в банкоматі або банку: останній може вимагати від ФОПа документи, на підставі яких здійснюється розрахунок готівкою (наприклад, договір поставки або закупівельний акт).

Неясно також, як ця норма буде працювати, враховуючи право вільно розпоряджатися своїм прибутком після сплати податків, передбаченого ст. 44 Господарського кодексу України.

Проект постанови проходить стадію громадського обговорення. Це означає, що зауваження та пропозиції до нього можна висилати до 12 вересня цього року за адресою, вказаною на сайті НБУ.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry