Підприємець переміг міську владу в спорі за встановлення літнього майданчика в останні дні літа

Автор: Вадим Войтик

02 Sep, 2014 11:50

Поділитись публікацією
Підприємець переміг міську владу в спорі за встановлення літнього майданчика в останні дні літа

Суд визнав погодженим розміщення та облаштування літнього торгового майданчика по вул. Страчених, поруч лоббі-бару «Цимес» в Івано-Франківську. Раніше відповідне рішення відмовився ухвалювати виконавчий комітет. 

Читайте також: Івано-Франківська райрада вимагає від уряду скасувати розпорядження про виділення лісів родичам Фріса

Про це йдеться у постанові Львівського апеляційного господарського суду, якою підтверджено рішення суду першої інстанції, що розміщена у Єдиному реєстрі судових рішень.

Цікавим є те, що суд не просто зобов’язав виконавчий комітет, а саме визнав погодженим розташування майданчика.

Спонукання чи зобов’язання відповідача до погодження розташування літнього торгового майданчика поруч лоббі-бару «Цимес» готелю «Під Темплем» за адресою: АДРЕСА_2, площею 64 м. кв., не дає можливості суду поновити права позивача, оскільки лише констатує факт його порушення, – йдеться у рішенні.

Головним аргументом для суду став той факт, що “виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради, фактично, ухилився від виконання передбачених Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” своїх обов’язків, не визначившись шляхом голосування відносно питання надання чи відмови у наданні Позивачу погодження на розміщення літнього торгового майданчика поруч лоббі-бару «Цимес» по АДРЕСА_2, і тим самим позбавив Позивача конституційного права на захист свого порушеного  права у спосіб судового оскарження рішення органу місцевого самоврядування“.

Як вже повідомляла Галка, виконавчий комітет відмовився погоджувати розміщення літнього майданчика на вулиці Страчених націоналістів. На такій вулиці, на переконання абсолютної більшості членів виконавчого комітету і міського голови Віктора Анушкевичуса, не повинно було би бути «пивнушок».

Натомість Ігор Фріс, відомий Івано-Франківський правник, заявив, що таке рішення є суто політичним і мова може йти навіть про економічний антисемітизм. (Згадана вище публікація була пізніше частково спростована паном Фрісом).

Згодом дружина міського голови Лідія Анушкевичус запідозрила пана Фріса у належності до “п’ятої колони”. Той, у свою чергу, звинуватив мера у популізмі.

Спірний майданчик працював упродовж всього часу судового оскарження та публічних баталій.