Підприємство в Івано-Франківську отруює повітря сірководнем та аміаком

Автор: Людмила Баран

19 Сер, 2014 11:25

Поділитись публікацією
Підприємство в Івано-Франківську отруює повітря сірководнем та аміаком

Мешканці будинків, розташованих неподалік підприємства “Імперово Фудз” скаржаться на неприємний запах.

Заступник міського голови Зіновій Фітель на оперативній нараді 19 серпня сказав, що від іванофранківців, які живуть у районі, де розташоване підприємство “Імперово Фудз”, надходять скарги на неприємний запах.

“За останні два місяці ми провели 9 виїздів.Тільки один раз, 12 серпня, зафіксували перевищення допустимої граничної концентрації  аміаку і сірководню в повітрі. Перевищення було в два рази від норми. Було поінформовано усі зацікавлені служби, щоб були усунуті виявлені недоліки цього підприємства”, – повідомив  Руслан Савчук – начальник Івано-Франківського міськрайонного управління Держсанепідслужби в Івано-Франківській області.

Він також сказав, що чергова скарга від мешканців надійшла вранці вчора,18 серпня. Інспектори виїхали на підприємство, щоб здійснити перевірку і з’ясували, що неприємні випари у повітрі розповсюджувалися на вихідних, просто мешканці не знали, що в санепідемслужбу можна дзвонити у суботу та неділю. Начальник управління Держсанепідслужби просить жителів міста звертатися одразу, коли вони виявлять подібні явища, щоб можна було точно зафіксувати викиди у повітря.

“Тим не менш такий факт був. Повідомлена прокуратура та екологічна інспекція в нашій області, повідомлено міського голову. Також направлено лист у Головне управління Держсанепідслужби, щоб  отримати дозвіл від Кабміну на проведення комплексної позапланової перевірки на підприємстві”, – повідомив Руслан Савчук.

Він зауважив, що для того, аби проконтролювати роботу “Імперово Фудз” потрібно отримати окремий дозвіл від Кабінету міністрів, тому що до кінця року контролюючим органам заборонено проводити перевірки підприємств, згідно із змінами до Закону “Про бюджет”.

ТОВ “Імперово Фудз” розташоване на вулиці Промисловій, виробляє яєчні продукти, сухий яєчний порошок, сухий яєчний жовток, альбумін тощо.  Підприємство входить до складу ТОВ “Аграрний Холдинг Авангард”, , яке спеціалізується на виробництві курячих яєць і продуктів яєчної переробки.